Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W południe przetną wstęgę, potem na trasę wjadą pierwsze auta. Obwodnica Puław gotowa na otwarcie AKTUALIZACJA

Na jutro zaplanowano oddanie do użytku wyczekiwanego przez kierowców drugiego odcinka obwodnicy Puław. W uroczystości mają wziąć udział przedstawiciele rządu.

W środę po południu ma zostać oddany do użytku 12 km odcinek drogi ekspresowej z Kurowa do Puław. Zaplanowano uroczyste otwarcie, w którym mają wziąć udział przedstawiciele wykonawcy, inwestora a także rządu. Całość potrwa około 20 minut, potem usunięte zostaną bariery i pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy.

Pierwotnie plany mówiły, że inwestycja zostanie oddana do użytku w kwietniu. Jednak prace się przedłużyły ze względu na liczne znaleziska archeologiczne. Kolejny termin wyznaczono na przełom lipca i sierpnia. Wtedy jednak okazało się, że wykonawca musi poprawić ujawnione podczas odbioru drogi uchybienia. Ostatnia kontrola wykazała, że wszystko zostało zrobione i trasa nadaje się do bezpiecznego użytkowania.

Obwodnica Puław ma 11,8 km długości, w ramach jej budowy powstał wiadukt nad linią kolejową, dwa węzły: Puławy Wschód na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824 oraz Końskowola – na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Dodatkowo dwa skrzyżowania na prawe skręty czyli wjazd i zjazd na drogę ekspresową, cztery wiadukty, trzy mosty, jedno górne przejście dla zwierząt dużych, dwa przejścia dla zwierząt średnich, trzy przepusty dla zwierząt małych i średnich ssaków oraz cztery przepusty dla płazów.

AKTUALIZACJA

Całość rozpocznie się o godz. 13.00 w rejonie węzła Kurów. Swój udział w uroczystości otwarcia II etapu obwodnicy Puław zapowiedział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

101
(fot. GDDKiA)
2018-08-21 19:29:26

25 komentarzy

 1. Pewnie premier będzie się chwalił jak tę obwodnicę budował 😛

  • oszczędził by wstydu że tak długo to trwało i spokojnie bez rozgłosu powinni puścić ruch…

   • … a najlepiej dać przeciąć wstęgę PiSowym…bo czarny poborca z waty kanu na pewno nie przepuścił cołaski…

 2. wreszcie ruszyła kampania wyborcza więc trzeba wszystkim ogłosić w kurwizji ogłosić kolejny sukces

 3. a kiedy otworzą droge puławy warszawa… bo tak się z tym pier.. ze swiat nie widział

 4. 2020 grudzień

 5. zjazd głupków z pisu nie powinien mieć miejsca bo ta droga to zasługa poprzedniego rządu po i psl

 6. no tak.. bo chcieli nie jeden na lewo pałac sobie postawić …racja

 7. co szkoda ci..ze ludzie wyrywnuja poziom zycia co myslales ze zawsze będziesz idolem i pomyliles się grubo jeszcze szaraki cie przescigna

Z kraju