690 680 960

Polski Bus znalazł sposób na blokującą rozwój konkurencję?. Uruchamia nowe linie

Czyżby współpraca z lokalnymi firmami okazała się sposobem na uruchamianie kolejnych linii przez Polskiego Busa?. Właśnie podpisana została umowa z kolejną już firmą.

Problemy Polskiego Busa z rozwojem siatki połączeń w naszym regionie znane są od dawna. Każdy ruch firmy jest natychmiast blokowany przez stowarzyszenia zrzeszające busowych przewoźników. Z tego powodu zlikwidowane zostały kursy do Krakowa i Rzeszowa. Władze firmy nie raz zaznaczały, że w żadnym mieście w Polsce nie mają takich problemów jak w Lublinie. Liczne skargi i odwołania składane przez konkurencję sprawiają, że wydawane przez samorządy pozwolenia na obsługę tras są od razu zaskarżane, sprawy trafiają do SKO gdzie ciągną się miesiącami. Polski Bus zrezygnował też z planów uruchomienie w Lublinie bazy swojej firmy. Dzięki niej, miały powstać połączenia z kolejnymi miastami, nie tylko w kraju, lecz również za granicą. Pracę mieli znaleźć kierowcy a także pracownicy obsługi.

Wydaje się jednak, że firma znalazła sposób na rzucane jej pod nogi kłody. Mianowicie nawiązuje współpracę z lokalnymi firmami komunikacyjnymi, z którymi łączy siły. Miesiąc temu umowę zawarto z działającym m.in. w Białej Podlaskiej Garden Service. Z punktu widzenia pasażerów zmienia się niewiele, bilety kupują tak jak dotychczas, obowiązują liczne promocje i wpuszczani są do pojazdów na podstawie numeru rezerwacji. Rożni się tylko pojazd, którym podróżują. Zamiast charakterystycznych czerwonych autokarów są to autobusy należące do lokalnego przewoźnika. Oczywiście każdy z nich oznaczony logiem Polskiego Busa zaś na przednich wyświetlaczach znajdują się informacje dotyczące danej linii.

Teraz firma nawiązała współpracę z kolejnym przewoźnikiem, AlbartosBus z Przemyśla. Dzięki temu w siatce połączeń Polskiego Busa pojawi się kolejnych pięć miast. – Od dawna otrzymywaliśmy prośby o rozbudowanie naszej siatki o dodatkowe kursy m.in. z Lublina. Jestem przekonany, że nasza nowa wspólna propozycja spotka się z ciepłym przyjęciem, a najwięcej zyskają na tym nasi Pasażerowie, którzy od teraz mogą planować swoją podróż do nowych lokalizacji w atrakcyjnych cenach.” – tłumaczy Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com. Pięć nowych miast w zasięgu firmy znajduje się w ramach dwóch linii skomunikowanych w Lublinie i kończących się w Warszawie. Z kolei mieszkańcy stolicy otrzymują nowe dodatkowe połączenia do Przemyśla, Tomaszowa Lubelskiego, Jarosławia, Biłgoraja oraz Zamościa.

Kursy będą realizowane od 5 sierpnia przez autokary AlbatrosBUS marki Setra, Scania i Bova, które są wyposażone w klimatyzację, Wi-Fi, toalety oraz gniazdka elektryczne. Jak zapowiada firma, niebawem uruchomione zostaną kolejne trasy.

(fot. lublin112)
2016-08-01 18:04:24

11 komentarzy

 1. Do RZESZOWA !

 2. paczta jacy chłopacy idą

  Pogon, już zdałeś maturę???

 3. To jakaś masakra jest. Te dziady z 20 letnich szrotow (niby busów) zamiast zmienić swoje badziewia na coś czym da się wozić ludzi blokują lepszych od siebie. To może niech ITD najpierw ich kontroluje czy tym czym jeżdżą nadaje się do czegoś innego niż złom? Raczej ludzie powinni decydować czym chcą jeździć i z kim. Wolny rynek czy nie ?

 4. Od kiedy zlikwidowali połączenie Polskiego Busa z Rzeszowem, jeżdżę samochodem. Na gazie dojazd do Rzeszowa kosztuje około 20 zł. Nawet jadąc samemu samochodem jest taniej niż busem 😉

 5. Stachu , tylko się nie pochlastaj . Surę ś.p. wygryzłeś z „Warszawy” , a teraz ty się wyłożysz z tymi busikami i tresura pracowników już też ci nie pomoże .

 6. Nareszcie toalety!!!

 7. januszowybolpupy

  Janusze z busa robią raban o Polskiego Busa, a ich usługi są jak o kant d*pę potłuc. Dowiedzieć się czegokolwiek na dworcu zazwyczaj graniczy z cudem. To już jest śmieszne, że nie można nawet za siebie decyzji podejmować, bo jakiś Janusz z wąsem się burzy, że konkurencja mu rośnie i jest taką c*pą, że musi się poskarżyć. I jeździł człowieku potem z nimi, jak na Ciebie prycha w tym busie, że w ogóle wsiadasz do niego.

 8. NAJLEPIEJ SPRZEDAĆ POLSKĘ SZKOTOWI OD RAZU BO I TAK JUŻ MAŁO CO JEST W POLSKICH RĘKACH

 9. Lublin – Zakopane przez Krasnik, Annopol, Sandomierz, Kraków jak kiedyś połączenie Lubelskich Linii Autobusowych

 10. Uwaga na BP TOUR

  BP TOUR OSZUKUJE ! Sprzedaje bilety przez internet, a potem nie zatrzymuje się na przystankach i kasy nie oddaje !

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas