Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Położyli nowy asfalt, zaczęły się wypadki. Kierowcy stracili rozsądek, jazdę kończą w rowie lub uderzając w drzewo

Były dziury i koleiny – kierowcy poruszali się zgodnie z przepisami i zwracali uwagę na drogę. Po remoncie drogi i ułożeniu nowej nawierzchni, stracili rozsądek i zupełnie zapominają o bezpieczeństwie.

Pod koniec ub. roku zakończył się wyczekiwany przez kierowców remont drogi wojewódzkiej nr 814 prowadzącej z Radzynia Podlaskiego w kierunku Parczewa. Przez wiele lat narzekali oni na liczne koleiny, wyboje oraz ubytki w jezdni. Wszystko to sprawiało, że poruszanie się tą drogą nie należało do przyjemności. Tak wiec przebudowa ponad 14 kilometrowego odcinka sprawiła, że komfort podróży znacząco się poprawił.

W ramach inwestycji nacisk położono również na poprawę bezpieczeństwa. Rozbudowany został most na rzece Piwonia, przebudowano przepusty oraz system odwodnienia, powstała ścieżka rowerowa, chodniki, wybudowano wjazdy na drogi lokalne, zatoki autobusowe oraz azyle na przejściach dla pieszych, jak też usunięto drzewa i zakrzewienia, które utrudniały widoczność. Jednak raczej nikt się nie spodziewał, że wszystko to przyniesie skutek odwrotny od zamierzanego. Na drodze tej zaczął się bowiem wysyp zdarzeń drogowych.

Od momentu oddania do użytku nowo wyremontowanej drogi, czyli od połowy grudnia do chwili obecnej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie odnotowali już pięć zdarzeń drogowych. Były to dwa wypadki i trzy kolizje. Wszystkie miały miejsce na skrzyżowaniu w Glinnym Stoku. W rejonie dojazdu do skrzyżowania znajduje się ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz i znak „STOP”. Za każdym razem przebieg zdarzeń był taki sam – kierowcy, którzy poruszają się od strony Suchowoli, nie zważają na znaki ograniczające prędkość i nie mogąc wyhamować, podróż kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie.

Zdarzeń w tym miejscu było o wiele więcej niż zanotowali policjanci, bowiem niektórzy zatrzymują się na sąsiednim polu, o czym świadczą liczne ślady. Jednak ze względu, że nikt w nich nie ucierpiał, policja nie jest powiadamiana. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, nowa nawierzchnia i nowe oznakowanie powoduje, że niektórzy kierujący tracą rozsądek i zupełnie zapominają o bezpieczeństwie. Co więcej, niesie to za sobą bardzo duże niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu drogowego. Wszystko dlatego, że kierowcy, którzy nie zdołają wyhamować, przecinają drogę wojewódzką nr 815 na której panuje duże natężenie ruchu.

(fot. policja)
2018-02-04 19:02:19

32 komentarze

 1. Niemoga się buraki na tym końcu świata nacieszyć nowa nawierzchnia. No cóż. Tylko współczucie dla chlopkow.

  • Chłopkiem sam jesteś pajacu. Uważaj co mówisz, naucz się pisać poprawnie pajacu

 2. Co tam jest takiego nadzwyczajnego to nie wiem w tym skrzyżowaniu. Ale nie od dziś wiadomo brzoza nie jednego już wykończyła. Proponuję zrobić tam rondo, w końcu to nasza narodowa tradycja 😉

 3. Tak to jest jak „miszczowie prostej ” zobaczą kawałek równego asfaltu ..tracą rozum i gaz w podłogę z tej radosci że się tak cudownie jedzie nawet znaków nie widzą …a tu skrzyzowanie znak stop i pasowało by się zatrzymać …ale jak sie rozpedziło to gdzie by się tam zatrzymywać na stopie …lepszy rów albo drzewo

 4. Czyli jaki z tego wniosek? Lepiej nie kłaść nowego asfaltu – idioci będą jeździć wolniej, a kasę którą trzeba było przeznaczyć na remont można spożytkować w inny sposób.

  • To nie chodzi o nowy asfalt ale o oznakowanie. Na całej drodze jest tam nastawiane pełno znaków z ograniczeniem 70 i na końcu droga „z górki” 30 i zaraz „STOP” i żadnej informacji o tym, że jest tam skrzyżowanie i kończy się droga z pierwszeństwem przejazdu. Droga jest poza terenem zabudowanym więc gdyby tam odpowiednio wcześniej była informacja o końcu drogi z pierwszeństwem przejazdu oraz stopniowanie ograniczenia prędkości, chociaż „60….30….STOP” oraz poprzeczne paski zwalniające to na pewno było by bezpieczniej.

  • Długo nad tym myślałeś mądralo?

 5. Wsioki jeżdzo na pamoięc i na znaki nie patrzajo potem wypadki powodujo

 6. Sprawdzić nawierzchnię. Często nowy asfalt jest „tłusty” gdy jest położona zła mieszanka….i okaże się kto jest winny.

 7. Niech głupieją mniej idiotów będzie za kierownicą bo to co się ostatnio na naszych drogach się dzieje to tragedia jakąś. A jak tak wolisz tych pijanych na drogach to żebyś nie spotkał kiedy

Wiadomości z info112