690 680 960

Policyjny dron w akcji. Mundurowi obserwowali z powietrza wykroczenia na ulicach Lublina (wideo)

Po raz kolejny lubelscy policjanci przyglądali się poczynaniom kierowców z drona. Jak się okazało, nie wszyscy stosowali się do przepisów. W oko kamery statku powietrznego wpadła 22-latka kierująca audi, która przejechała na czerwonym świetle, a do tego była nietrzeźwa.

W czwartek lubelscy policjanci prowadzili w Lublinie kontrole przy użyciu drona. Tym razem na miejsce kontroli wybrano rejon skrzyżowania ulicy Nadbystrzyckiej z ulicą Jana Pawła II. Jak wynika z obserwacji policjantów, jest to miejsce, w którym dochodzi do zdarzeń drogowych, które były wynikiem między innymi niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

– Bezzałogowy statek powietrzny pozwala policjantom na rejestrowanie zachowań na drodze z dużej odległości z bardzo dużą dokładnością i przejrzystością. Funkcjonariusze, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenie z powietrza, przekazują informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego przepisy drogowe. Jest to bardzo skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu, szczególnie w obrębie skrzyżowań czy przejść dla pieszych – wyjaśnia młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji.

Kamera drona zarejestrowała 22-latkę, która kierując audi przejechała na czerwonym świetle. Jak się okazało, 22-latka z Lublina była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Młoda mieszkanka Lublina odpowie także za popełnione wykroczenie drogowe.

(fot. wideo Policja Lublin)

38 komentarzy

 1. A ja czekam na akcję „kierunkowskaz” co wlepia mandaty tym co ich nie używają lub robia to w ostatniej sekundzie (90% kierowców)!!!

  • bo analfabeci i analfabetki nie wiedzą jak włączyć a instrukcji nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem. No cóż, ojciec pokazywał jak batem wskazuje się zmianę kierunku ruchu i tyle tylko mogło zmieścić się do ciasnego tzw. umysłu.

  • Nie wiem czy wiesz, ale w BMW kierunkowskazy są na wyposażeniu opcjonalnym 😉

 2. I z takimi cyckami się nie udało i kwity zabrali?

 3. Zwykły Kowalski

  Afera maseczkowa teraz afera jedź na czerwonym, ciekawe co będzie dalej??
  Ja bym proponował policji postawić monitoring przed wjazdem na wrotkowska w stronę lubelli czy Orlenu a zobaczyliby ile kierowców się nie zatrzymuję na znaku,, Stop,,!!!
  Ile kasy można zarobić???

 4. Łoić obywatela z kasy i rozdawać Ukraińcom,rzygam już na to Państwo

 5. Pełna inwigilacja

  • Ty wiesz w ogóle, co to jest inwigilacja? Bo nagrywanie auta poruszającego się w przestrzeni publicznej nie ma z inwigilacją nic wspólnego. Ale skąd forumowy tłumok może o tym wiedzieć?

 6. Inwigilacja to np. podsłuchiwanie polityków opozycji przy pomocy Pegasusa.

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas