Policyjna akcja na ulicach Lublina. Co drugi skontrolowany kierowca miał coś na sumieniu

Lubelscy policjanci przeprowadzili kolejne działania pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Na 50 skontrolowanych kierowców, blisko 30 z nich zostało ukaranych.

W piątek o godzinie 21:00 na ulice Lublina wyjechało znacznie więcej patroli drogówki niż zwykle. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili bowiem wzmożone działania pod kryptonimem „Stop Agresji na drodze. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Mundurowi działali głównie w miejscach, gdzie mieszkańcy skarżą się na uciążliwości związane z wieczornymi i nocnymi driftami i wyścigami.

Wspierali ich policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Skontrolowanych zostało blisko 50 pojazdów. Sprawdzano m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 30 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. W jednym przypadku został sporządzony wniosek do Sądu o ukaranie.

Najwięcej mandatów nałożono za zły stan techniczny pojazdów i nie stosowanie się do znaków drogowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny aut. Działania zakończyły się o północy. Jak zapowiadają policjanci, będą one powtarzane cyklicznie.

received_1811102548970588

(fot. lublin112)
2018-06-30 12:19:00

Zobacz również

48 komentarzy

 1. większość tych złomów to stare rozlatujące sie BMW za darmo bym tego nie chciał , a pedały sie tym podniecają

 2. Polecam wybrać się wieczorem na rondo przy Orfeuszu na Czechowie… Tam się dzieją cuda na kiju…

 3. Nazwijmy tą akcję po imieniu: „Nocne polowanie pod kryptonimem: ŁAPANKA”. To jest to ich „pomaganie”? Polować, karać za byle co byleby kasa płynęła szerokim strumieniem. Statystyka musi się naczelnikom i komendantem zgadzać. Ile Policja dała pouczeń kierowcom a ile wystawiła mandatów karnych? Prosimy o ujawnienie tych danych. Wówczas będzie rzetelny obraz całości działalności funkcjonariuszy. Jak się gdzieś tworzy korek to ich nie ma. Jak trzeba mandacik wypisać to spod ziemi wyłażą.

  • Szanowny Elemel – dbaj o stan techniczny, chociażby jako, tako szanuj przepisy to policji nie spotkasz, bo obecna policja to nie ORMO, czy Milicja Obywatelska, nie przypier…alają się o byle co.
   I bardzo dobrze, że udzielają mało pouczeń, bo słowa policjanta byś olał, a mandat zapamiętasz troszkę dłużej.

   • Szanowna Pani. Zapewne nie wychwycila Pani sensu mojej wypowiedzi zatem postaram się nieco ów sens Pani przybliżyć. Otóż nie może być społecznej zgody na chociażby tak zwane „rutynowe kontrolę trzeźwości” z uwagi na fakt, iż jest to ograniczenie swobód obywatelskich. Policjant MUSI mieć wyraźny powód w postaci wykroczenia, żeby zatrzymać kogoś do kontroli. Nie może nikogo zatrzymać w imię jakiejś akcji. Powstarzam: Policjant nie ma prawa nikogo zatrzymać bez żadnych istotnych ku temu przesłanek. To po pierwsze. Po drugie tego typu akcje są obliczone na polowanie. Nic innego tylko polowanie. Co zaś tyczy się pouczeń to Policja ma obowiązek działać tak aby społeczeństwu pomagać. Nie pouczają tylko nakładają mandaty bo by ich naczelnik za nie powiem co powiesił. Muszą karać i generować zysk bo tak mają nakazane. I to jest CHORE. Żyją według statystyk i za statystyki są nagradzani. CHORE. W takiej Francji byłby bunt społeczny gdyby mieli taką Policję jak my. Tam Policja jest dla ludzi a nie przeciw nim. Wyczuwa Pani subtelną różnicę? Zrozumiała Pani co autor miał na myśli? Czy e tam?

    • Tristan Książe Porn-Walii

     Uprawniania policjantów w kwestii kontroli drogowej reguluje art. 129 ust. 2 Kodeksu Drogowego. Poczytaj i zweryfikuj słowo MUSI, policjant może mieć podejrzenie, co do tego czy owego i ma prawo Ciebie zatrzymać do kontroli, a akcje z kontrolą trzeźwości służą tym wszystkim, którzy chcą bezpiecznie jeździć po drogach, wolnych od nachlanego tałatajstwa, a nie ograniczeniu swobód, a jak nie pasuje to pieszych i w MPK nie kontrolują, masz wybór, nie ograniczenie.

     • Podejrzenie a powód to dwie różne kwestie. Zweryfikuj swoją wiedzę. Jeśli zatrzymuje seryjnie 10 kierowców to też ma podejrzenie czy działa według określonej akcji? Nie zartujmy i szanujmy swoją inteligencję kolego. Prawo jest prawem, Policjant nie jest ponad nim. Pamiętaj.

  • Bez przesady z tym wylazeniem spod ziemi. Ja cedziennie popelniam z kilkanascie wykroczen, a ja statystycznie dostaje jeden mandat na poltora roku XD

   • Ale gdy korki sięgają zenitu i skrzyżowania stoją to oni wtedy w cieniu z suszareczkami czyhają zamiast pomóc. Takie są fakty. Nie ma ich tam gdzie być powinni. Więc pytam: Gdzie ta pomoc społeczeństwu?

  • 100 % racji – Policja to uzbrojona grupa przestępcza

 4. Zapraszam panów, najlepiej z ITD do skontrolowania mesia AMG o nr rej. Lu ****. Norm hałasu ten pan chyba nie spelnia, ostatnio musiałem dzieciaki przerażone wyłapywać, jak ten p&-$+b musiał się popisać. Adres właściciela chyba sobie znajdziecie w swoim systemie…

  • Czyżby to jakiś ET? Tak ma na tablicy 🙂 Ma świecący palec? Zamiast mózgu oczywiście…

 5. I bardzo dobrze sam dzwonilem zeby wylapac wiesniakow. Brawo wy…

 6. I jezcze mam uwage do redakcji zeby zwrocila uwage co so lewoskretu z DMM we Wronska bo kur…cze musze codziennie czekac 3 cykle swiatel zeby zaswiecilo mi sie laskawie zielone do skretu w lewo. I niech Kieliszek Karol nie opowiada bzdur o jakis tam czujnikach bo podjezdzam przejezdzam za linie potem puszczsm hamulec – staczam sie do tylu i nic… Tragedia

  • Myślisz, że Redaktor Naczelny zaraz i natychmiast pojedzie tam i zacznie manipulować w ustawieniach aparatury sterującej światłami?
   Poczekaj, redakcja najpierw ogłosi zrzutę na przebudowę tego skrzyżowania, a jak i Ty dołożysz „swoje” to wykona się projekt i ogłosi przetarg na wykonanie. Po mojemu to zajmie z pięć lat.
   Szybciej będzie jak nauczysz się z tego korzystać co już masz, ćwoku.

 7. Zacna akcja, ulice nie sa durni a niestety coraz więcej ich na drogach. Raz, drugi zaplaci taki mandacik i spokornieje. A kasa mogla pojsc na… nowe opony 😉

 8. I znowu statystyki zrobione, czemu takich akcji na terenie lubelskiego nie ma w dzień.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021