Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Miała 4 hektary, rosło na niej 15 tys. roślin (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich zorganizowaną na powierzchni 4 hektarów. Zabezpieczono ponad 15 tysięcy krzewów.

Kryminalni z Aleksandrowa ustalili, że w Słońsku Górnym została zorganizowana uprawa konopi indyjskich. Plantacja prowadzona była na powierzchni 4 hektarów, w sąsiedztwie Wisły.

Mundurowi wraz ze strażakami usuwali rośliny przez dwa dni. Zabezpieczono ponad 15 tys. krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Jak podsumowali funkcjonariusze, z takiej ilości zabezpieczonych krzewów można uzyskać około 330 kg marihuany o wartości 5,5 mln zł.

Policjanci zatrzymali 32 i 39-latka, którzy usłyszeli już zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji, której to uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. W najbliższych dniach sąd zadecyduje o ewentualnych środkach karnych wobec zatrzymanych mężczyzn. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

(fot. wideo Policja Aleksandrów Kujawski)

12 komentarzy

 1. No ciekawe jaki będzie wyrok?????

 2. Jak uprawiać to uprawiać a nie w doniczce w kiblu trzy roślinki . Kara jednakowa czy 4 hektary czy 3 doniczki . Takich farmerów jest w Polsce już kilkunastu albo i więcej

 3. Szkoda chłopów

 4. Ciekawe kto podpie****ił chłopaków. Mam nadzieję że mieszkańcy okolicy ustalą kto uprzejmy i z kim lepiej kontaktów nie utrzymywać.

 5. Przypałowcy

 6. Za konopie są jakieś dopłaty dla rolników? Myśleli,że wyrwą kasę z Unii.

 7. Ja bym całą tę plantację spalił!

  • takie marnotractwo, teoretycznie masz rację jednakowoż po takiej oficjalnej utylizacji nie ma jak sprawdzić procentu ilości realnego zutylizowania 🙂

 8. To są zwykłe konopie których uprawa jest legalna! Myslicie że ktoś jest tak głupi, że sieje 4ha konopi? Konopie Indyjską rozpoznaje się gdy faza ich wzrostu ma ponad 2m.

 9. Ja tu widzę jedynie jakaś męska roślinę z której palenia nie ma, jestem pewny że to siewka tam rosła

 10. No iakas uczynna k…a musiala sie pod……lic

Z kraju

Polityka i społeczeństwo