690 680 960

Policjanci z naszego regionu otrzymali nowe motocykle. Jednoślady marki BMW niebawem wyjadą na drogi (wideo, zdjęcia)

Specjalnie zmodyfikowane i przystosowane do potrzeb funkcjonariuszy motocykle BMW trafiły właśnie do policjantów z naszego regionu. Niebawem ma się pojawić więcej tego typu maszyn.

Policjanci, pełniący służbę na drogach województwa lubelskiego, poruszać się będą nowymi motocyklami. Pierwsze cztery jednoślady marki BMW właśnie trafiły do funkcjonariuszy drogówki. Są to specjalnie zmodyfikowane modele R 1250 RT przystosowane do pracy w służbach mundurowych.

Motocykle są jednoosobowe, posiadają LED-owe sygnały świetlne, megafony, wzmocnione boczne kufry, regulowaną przednią szybę, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala, tempomat oraz oczywiście centralę radiową. Z przodu i z tyłu zamontowane zostały gmole, a manetki i siedzenie są podgrzewane.

Maszyny napędzają dwucylindrowe silniki typu bokser o pojemności 1254 cm3, których maksymalna moc wynosi 136 KM. Posiadają też krótszy pierwszy bieg, który umożliwia bezproblemową jazdę z niewielką prędkością. Masa każdego motocykla wynosi ok. 320 kg.

Jednoślady, jako jedne z pierwszych w Polsce, posiadają nowe, bardziej widoczne oznakowanie. Oprócz większej ilości ostrzegawczych sygnałów błyskowych mają dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych pasów barwy żółto-zielonej. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszy, jak też innych użytkowników dróg.

Dwa motocykle będą użytkowali policjanci z Lublina, kolejne dwa trafią do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Łącznie polska policja zakupiła blisko 500 jednośladów, zarówno oznakowanych jak też nieoznakowanych, za ponad 66 mln złotych.

Ich dostawy mają być realizowane do końca tego roku. W zakres zamówienia wchodzi też szkolenie funkcjonariuszy oraz nowe stroje motocyklowe.


(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. Karetki nie kupią bo karetka mandatów nie wystawia i nie zarobią

  • Co za głupoty.
   Karetki też są kupowane regularnie…

   • ile tych karetek mamy w takim razie??
    3 na powiat? czy już nakupili do 4 na powiat??
    1 karetka na 22 tys obywateli 1 radiowóz na 4 tys obywateli. idealne dopasowanie,
    w sumie radiowóz zarobi na pisiorów karetka to same straty.

 2. Pabloo(oryginał)

  Gdzie jest Fejo ? Ja się pytam ? On by ich wyszkolił 🖐️

 3. Szkoda kasy na te niemieckie maszyny. Raptem 2 miesiące w roku może popracują. Tu chyba chodzi o pompę / asysta przy ministrze lub innym nierobie politycznym/. Stać nas.

 4. Ciekawe, że jak coś kupują, to zawsze jest to bmw. Są inne marki i to lepsze niż ten bawarski szrot.

 5. BMW to szmelc!!! Harley wygrał wojne !!!

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej