Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Meble i zabawki trafią do lubelskich szkół, które przyjęły dzieci z Ukrainy. Wszystko przekazała Ikea

Wyposażenie kuchni i stołówki, pomoce dydaktyczne, gry, zabawki czy też akcesoria sportowe przekazał lubelski sklep Ikea dla szkół podstawowych na terenie miasta. Pomoc otrzymają placówki, które przyjęły najwięcej ukraińskich dzieci.

W czwartek prezydent Lublina podpisał przedstawicielką lubelskiego sklepu Ikea umowę o współpracy, w ramach której do szkół podstawowych zostaną przekazane meble, pomoce dydaktyczne, akcesoria sportowe i zabawki. Wszystko to zostało już przewiezione do Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Bursztynowej, skąd będzie rozdysponowywane do poszczególnych placówek. Łącznie rzeczy te trafią do 31 podstawówek. Wybrane zostały one nieprzypadkowo, uczęszcza do nich najwięcej dzieci z Ukrainy, które po rosyjskiej napaści na ten kraj, znalazły schronienie w stolicy naszego regionu.

Poszczególne placówki wcześniej zgłaszały, co jest im najbardziej potrzebne. Dzięki temu trafi tam m.in. wyposażenie kuchni i stołówki, pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, akcesoria sportowe, meble szkolne oraz wyposażenie przestrzeni integracyjnych. Łączna wartość produktów to ponad 200 tys. zł.

– Lubelskie szkoły z dużą otwartością i życzliwością przyjęły dzieci i młodzież z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście przed wojną. Otrzymane wyposażenie pozwoli nam stworzyć jeszcze bardziej przyjazne warunki do nauki i zabawy. Ikea pomogła nam już urządzić kąciki zabaw dla dzieci w miejskich punktach noclegowych czy stanowiska obsługi w Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy. Jest też zaangażowana w miejskie projekty w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Dziękuję za udzieloną pomoc i dotychczasową współpracę – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W czerwcu do lubelskich szkół i przedszkoli uczęszczało 1243 dzieci przybyłych z ogarniętej wojną Ukrainy, najwięcej do Szkoły Podstawowej nr 34. Jak wskazuje Maria Szymańska, Market Manager Ikea Lublin, zdecydowana większość osób uciekających z Ukrainy to kobiety z dziećmi. Dlatego skupiono się m.in. na integracji dzieci i młodzieży z Ukrainy w polskich szkołach, żeby mogły poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Współgra to z wizją firmy jaką jest tworzenie lepszego życia codziennego dla wielu ludzi.

(fot. UM Lublin)

Autor: redakcja

24 komentarze

  1. A łysy wszędzie wlizie by się tylko promować.

  2. Szkoda że nie przekazali żadnych darów ludziom na Ukrainę. Tylko tu w mediach, na pokaz dla reklamy darują.