Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci namierzyli skradzione iveco o wartości 200 tys. złotych. Miało już fałszywe tablice rejestracyjne

Opolscy i kieleccy policjanci podjęli wspólne działania, które doprowadziły do odzyskania skradzionego iveco o wartości 200 tysięcy złotych. Mężczyzna wypożyczył pojazd, posługując się fałszywymi danymi. Mundurowi zlokalizowali skradziony samochód z zamienionymi tablicami rejestracyjnymi na jednym z parkingów w województwie świętokrzyskim.

Na początku marca tego roku dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednej z wypożyczalni samochodów, że klient wypożyczył iveco z lawetą pod koniec lutego i nie zwrócił go do tej pory. Mężczyzna przestał odpowiadać na próby kontaktu, a odczyt z nadajnika GPS stał się niewykrywalny, co uniemożliwiło ustalenie, co dzieje się z pojazdem.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że wypożyczający auto posłużył się fałszywymi danymi. Wszystkie informacje wskazywały, że skradzione auto może znajdować się na jednej z posesji w województwie świętokrzyskim.

Współpracując z funkcjonariuszami KWP w Kielcach, policjanci pojechali w ustalone miejsce i na prywatnym parkingu w powiecie daleszyckim odnaleźli poszukiwany pojazd. Samochód miał założone zagraniczne numery rejestracyjne, a także zostały zmienione numery identyfikacyjne.

Iveco zostało odholowane na policyjny parking i wkrótce wróci do właściciela. Policjanci będą kontynuować swoje działania, aby ustalić sprawcę kradzieży.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

6 komentarzy

  1. … daleszyce , złodziej na złodzieju , resztki z mojego auta też tam się odnalazły

  2. Jak otagowane jest „Opole Lubelskie” to wiadomo, że to będzie sprawa kryminalna.

  3. niezle a ja miałem tam kupić iveco ale znajomy mnie ostrzegł w porę i omijałem ten teren szerokim łukiem niestety ten mój znajomy wcześniej tam kupił nie miał kto go przestrzec

  4. Czuję, że Ojciec Mateusz pomógł policji w tej sprawie.

  5. Moją KIA skradzioną w Lublinie też odnalazłem z przerobionymi numerami w złodziejskich daleszycach. Omijać ten rejon szerokim łukiem.

Z kraju