Policja sprawdza osoby grupujące się nad Zalewem Zembrzyckim (zdjęcia)

Policjanci prowadzą kontrole na terenie miasta i interweniują wobec grupujących się osób. Patrole spotkać można m.in. nad Zalewem Zemborzyckim.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, służby sanitarne robią co mogą, aby nie dopuścić do epidemii. Dlatego też wprowadzono szereg działań, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia kolejnych osób. Ministerstwo zdrowia apeluje do mieszkańców, aby często myć dłonie wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu, dbać o higienę miejsc, w których przygotowuje się posiłki, nie dzielić się jedzeniem np. chipsami z jednej paczki, zachować bezpieczną odległość od rozmówcy a przede wszystkim unikać skupisk ludzi.

Wszystko dlatego, że osoba chora rozprzestrzenia wirusa poprzez kaszel, kichanie, a nawet w trakcie rozmowy. Zakazić się można również poprzez wzięcie do rąk rzeczy, która miała kontakt ze śliną osoby chorej, a następnie dotknięcie nosa, oczu, uszu lub ust. Są też przypadki, że osoba nie wykazująca jakichkolwiek objawów koronawirusa, zakaziła swoich bliskich.

W niedzielę pisaliśmy o apelu jednego z lubelskich lekarzy, który jak wyjaśniał, kiedy zobaczył zdjęcia znad Zalewu Zemborzyckiego, załamał ręce. Wielu mieszkańców Lublina postanowiło spędzić tam bowiem popołudnie. Oba parkingi, zarówno ten przy ośrodku Słoneczny Wrotków, jak też drugi, w lesie, zapełnione były samochodami. Pojazdy stały też na poboczu wzdłuż ul. Osmolickiej. Na ścieżce pełno ludzi, wśród nich nawet rodzice z małymi dziećmi w wózkach. Widok ten przypominał normalny dzień, kiedy to mieszkańcy Lublina tłumnie ruszają nad zalew na spacery.

– Nie mówi się, żeby nie wychodzić wcale na dwór, jednak należy robić to tak, żeby nie mieć kontaktu z innymi osobami. Nie wiemy przecież, czy osoba którą mijamy praktycznie się o nią ocierając, nie jest nosicielem wirusa. Jest pełno miejsc, gdzie można pospacerować nie narażając się na zagrożenie zakażeniem. Albo my się uspokoimy, albo niebawem sytuacja zacznie się wymykać spod kontroli – wyjaśniał ordynator.

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że nad Zalewem również zauważyć można było pojedyncze grupy osób. Jednak już nie na tak dużą skalę, jak dzień wcześniej. Jednak były również przypadki, że niektórzy nic sobie nie robili z apeli o unikanie gromadzenia się. M.in. grupa młodych osób postanowiła zrobić imprezę przy grillu. Szybko jednak na miejscu pojawili się policjanci. Jak ustaliliśmy, funkcjonariusze regularnie sprawdzają miejsca, gdzie może się gromadzić młodzież i podejmują wobec nich interwencje.

(fot. nadesłane – Paweł)

38 komentarzy

 1. „OCIERAJĄC SIĘ O NIĄ”- czy ten pan jest normalny??? Teraz ludzie się mijają z daleka, nikt się do nikogo nie zbliża, nawet ludzie za bardzo w swoją stronę nie patrzą, więc o co chodzi????

  • Też mnie to zastanawia. Nawet nad Zalew nie muszę jechać żeby zobaczyć jak ludzie odsuwają się od siebie i patrzą podejrzliwie. Nie chcę tu insynuować, ale może ten pan ma jakiś inny problem z tym ocieraniem, albo właśnie jego brakiem…

 2. Niech policja pojedzie pod sklepy,gdzie całe rodziny wchodzą i robia zakupy.Na boiska szkolne,gdzie młodzież gra w piłkę.Takich przykladow jest mnóstwo.Dlaczego oni są zawsze tam,gdzie nie są potrzebni???

  • Polecam też autobusy MPK w których występują regularnie nielegalne skupiska człowieków…
   Ale mydlenie oczu… bo histeryczna część społeczeństwa domaga się żeby inni też siedzieli w piwnicach jak oni… sr…jąc w po nogach ze strachu… a papieru jak na lekarstwo…

 3. Na Ruskiej ich nie ma jak trzeba pogonić chandlarzy fajek.

 4. Alkohol zabija wirusa !!! Oby wódki nam nie zabrakło 🙂 ale przecież wszystkich moonshinerów nie zamkną więc damy radę a abstynenci wymrą jak dinozaury hahaha

  • Łysy z włosami

   Eeeejjj, ja nie piję. Nacieram się i kąpie w księżycówce 😛

   • Więc nie masz się czego obawiać :))) Pozdro !!! A dla smutasów przekaz >>> wirus no nie powód do śmiertelnej powagi, uważajcie na siebie i innych ale trochę humoru tylko podbija odporność udowodnione ! Więc spokojnie jak na wojnie ale uważajcie na zabłąkane kule 🙂

 5. co gestapo ma do młodzieży ? przecież jest jedynie zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób /o co kaman

  • O to chodzi, że jest to grupa kilku młodych osób, każda z tych osób wróci za chwilę do swoich domów, do swoich rodziców, dziadków, czy innych z kim mieszkają. Wystarczy, że jedna osoba jest zarazona, przekaże wirusa pozostałym, a oni nie świadomi przekażą go w swoich domach.

 6. Zaraza itak będzie jak we Włoszech. Ale te działania mają na celu opóźnienie jej jak tylko to będzie możliwe. Nie daj Boże aby lekarze jak to jest we Włoszech musieli wybierać kogo podłączyć do respiratora a kogo nie……..

  • Włosi mają lepiej rozwinięty „NFZ”, u nas przez decyzje rządów (w liczbie mnogiej) i niewystarczające dofinansowywanie jeston na zdecydowanie na niższym poziomie. Więc albo zapobiegamy, albo będzie gorzej niż we Włoszech, co wcale nie jest powiedziane, że może nie być mimo zapobieganiu.

  • Masz 100% racji Arko.Większość będzie zarażona,i nawet może tego nie odczuje.Chodzi tylko o spowolnienie,bo żaden system nie wytrzyma nagłego i nie kontrolowanego wzrostu w tym przypadku tego wirusa.Najgorsze tylko to brak niewiedzy,bo uczą jak się zachowywać przed zarażeniem lub jak już w trakcie rozwoju.Nie ma nic ,czym w razie skumulowanego wzrostu i nie wydolności szpitali to coś leczyć.I tu jest porażka na całej linii.

 7. A jeden z kandydatów na prezydenta jeździ po kraju i spotyka się z przyszłymi wyborcami.

  • dzisiaj doradzał jak zwiększyć produkcję płyu po 95 zł i doradzał jak produkować go więcej

 8. Jaja W Majonezie Bez Jaj

  Tak to jest odpowiedni czas na grila…bezmózgi…przez takich ludzi i innych z castorami i obiego wszyscy ucierpimy…

 9. Zdecydujcie się. Epidemia czy pandemia

 10. oczywiście że odpowiedni czas na gril, słoneczko, ciepełko, przyroda -niektórym rozum już wyginął bo pojawiła się grypa, zbiorowa histeria podsycana przez rządową telewizję, codziennie umiera w Polsce niemal 400 osób w związku z chorobami nowotworowymi, tu raptownie 5 osób zmarło przez dwa tygodnie i niewiarygodna zbiorowa histeria
  Leczyć się Polacy ale nie na COVID -19

  • Sorry szefie ale zakażenia wirusem jakby nieco łatwiej na tym etapie uniknąć niż nowotworu

  • Niemyty wacku i inni oburzeni gdyby nie dzialania rzadu i ciagle informacje tej złej tvp pewnie dogorywalbys jak zreszta nas wielu gdzies pod respiratorem i to jeżeli miałbyś szczęście aby znalazł się dla Ciebie porownaj ptasia grypa i p Kopacz

 11. Może niech sprawdzą grupujących się w supermarketach. Ale tam najwyraźniej zarazić się nie można.

 12. Wystrzelać powyżej 5 osób to się nauczy patola! Siedzieć kur… Wa wdomu zje… By! Jak widzę na osiedlu bandy latające to krew mnie Zalewa! Że Debi… Li nie brakuje!

  • Masz racje! Zglaszac ich i niech dostają po 5000 zl kary! A nie beda zarazac innych! Siedziec w domach! Przez nich musial tasma okna pozaklejac, zeby zaraza nie przeszla, co za ludzie!

 13. For sure, lublin112.pl isn’t a perfect place to share my equestrian hobby, but I have to start somewhere, so I thought that this category will be ok.

 14. A pieski jak po ośmiu jeźdzą? Rozpędzić to bydło, niech się nie gromadzi!

 15. Oni chca uniknac epidemii a w kopalni codziennie na 1 zmianie 400 osób scisnietych jak sardynki,dali nam maski co sa tylko antypylowe.. Pod prysznicem na lazni wszyscy biora prycha obok siebie… W szoli na zjazd i wyjaze pakuja nas po 50 osob scisnietych do siebie. Wystarczy 1 osoba zarazona i wszyscy to maja i wracaja do swoich domów i reakcja lancuchowa… Urlopów tez nie chca dawac w tkim trudnym czasie. Mamy rodziny…

  • Wezwij policję ,bo skoro pispacerować na świeżym powietrzu nie wolno LOLOL,TO tym bardziej pracować w takim skupisku…..ludzie nie dajcie sie zwariować i tak prędzej czy później każdy to złapie,ile będziecie się ukrywać miesiąc rok całe życie…?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8833zł 1.13%
  • GBP 4.9467zł 1.4%
  • EUR 4.5272zł 0.73%
  • CHF 4.1998zł 0.62%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki