690 680 960

Polichna: Pijany kierowca zatrzymany po pościgu. W aucie miał broń

Kraśniccy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mają 1,3 promila alkoholu, poza tym w aucie przewoził nielegalną broń.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie miejscowości Polichna. Policjanci zauważyli tam jadącego volkswagena, którego kierowca, na widok radiowozu nagle zahamował i zawrócił. Mundurowi włączyli sygnały i ruszyli za pojazdem.

– Kierowca volkswagena, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, a jego samochód utknął w śniegu, co uniemożliwiło mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna wysiadł zza kierownicy, porzucił pojazd i usiłował uciekać na piechotę. Został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu – relacjonuje zdarzenie st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Mundurowi przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna prowadził auto mając w wydychanym powietrzu 1,3 promila alkoholu.

– W samochodzie, którym starał się uciec policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu broń. Z oględzin wynikało, że był to karabinek pneumatyczny przerobiony na amunicję do broni KBKS. Broń została zabezpieczona do badań balistycznych – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

31-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie nielegalnej broni.

2017-01-17 07:24:38
(fot. Policja Kraśnik)

18 komentarzy

 1. Nielegalna wiatrówka.

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Tak, w przypadku gdy wiatrówka ma moc niższą niż 17J i nie potrzeba mieś pozwolenia na jej posiadanie, ale jak zostanie przystosowana np. do strzelania jak tutaj, amunicją cal 6 mm od KBKS, staje się bronią w myśl postanowień Ustawy o broni i amunicji, na której posiadanie potrzeba mieć stosowne zezwolenie.
   Choć wiem, że na broń własnej produkcji pozwoleń nie przyznają.

   • To kbks strzela amunicją 6mm a nie .22 LR (5,56 mm)?
    Pierwsze słyszę.
    Tyle razy strzelałem z kbks „Brno”, nawet w sekcji strzeleckiej „Lublinianki” swego czasu byłem (teraz pewnie od dawna już nie istnieje) i do głowy mi nie przyszło, że to 6 mm było.

    • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

     Czy Twoja uwaga Kubo jest z zakresu tych, którzy w przypadku kolizji domagają się określenia czasu co do jednej sekundy, oraz co do milimetra w którym to miejscu było?

     • Co do precyzji wypowiedzi: mój kolega (pozdrawiam Olku) zapytany przez Wysoki Sąd, „o której to zdarzenie miało miejsce?”, odpowiedział sepleniąc: „Około sjudmej pse sondu”.
      Na co „sond” troche zniecierpliwiony: ” Niech świadek sprecyzuje, 20 po siódmej, czy może 20 przed siódmą”. A Pan Olek z niewzruszoną miną odparł: „pse sondu, zarówno za 20 sjudma, czy 2o po sjudmej, to jest około sjudmej, a ja po tak długim casie nie pamientam.
      Ale gdybym wjedzjał, ze sond bedzie chciał tak dokładnie to bym se zapisał. Ale nje wjedzjałem”.

     • Bzdura.
      To Twoja wiedza na temat broni i amunicji wydaje się być po prostu niewystarczająca. Nawet powiedzenie, że kogoś postrzelono z broni kalibru 5,56 nic jeszcze nie mówi. Bo może to być 5,56 od kbks-u (.22 LR – 110 do 270 J energii), albo nawet .22 Short (od 60 J – nabój wygląda jak do dziecięcej zabawki)… albo 5,56 NATO (prawie 2 kJ energii). A amunicji o kalibrze równych 6 mm chyba w ogóle nie ma.

    • do Kuba-jakie znaczenie ma w skutkach postrzału 0,4 mm?dociekanie w tym przypadku swoich racji to się nazywa „upierdliwość”.

     • Jak się jest ignorantem – żadne, bo i tak masz zerową wiedzę.
      Nie jestem upierdliwy, po prostu na broni i amunicji znam się trochę.
      To tak jak Ty byłbyś polonistą a ja pisałbym:
      „m jezd faszystom językoffym bo nie podobuje siem mu rze piszem z buendami”.
      Normalną osobę, która lubi swój język ojczysty taki potworek razi.
      Tak samo razi błąd Pana Ciecia z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika kogoś, kto się trochę na tym zna.

      Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

  • Nie dość że Terrorysta to jeszcze pijany – szczyt wszystkiego.

 2. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

  Z tym: ” zabezpieczona do badań balistycznych” bywa czasami bardzo głupio – w ub. roku kolo Poznania zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli. Pani policjantka na widok atrapy MP40 tzw. „schmajsera”, leżącego na miejscu pasażera, wydarła mnie z samochodu, „przyglebiła” i skuła.
  Nie pomogły tłumaczenia i kwit ze sklepu gdzie nabyłem tę straszą „broń”, że toto nie wystrzeliwuje NIC, jest atrapą gdzie po przeładowaniu można oddać tzw suchy strzał…
  „broń” została „zabezpieczona” do badań balistycznych.
  Odesłano mi ją po blisko 2 miesiącach, ale w świstku zawiadamiającym mnie o tym szczęśliwym „odbezpieczeniu”, słowa przepraszam sie nie dopatrzyłem.
  A mam właściwe okulary.

  • Pewnie uznano, że powinieneś być szczęśliwy z owego „odbezpieczenia broni”, po „badaniach” balistycznych, więc przepraszam, nie padło.

  • No ale masz dokument z pieczątką że to nie wystrzeli
   To teraz możesz prawdziwy wozić i udawać głupa że to ten z dokumentu.

 3. ja też wożę w samochodzie broń: siekiery, noże a tym zadźgać ktoś kogoś może…

  • Studętkom jezdem to wiem że....

   dawidzie (z małej litery, bo jak sam o to nie dbasz…) – może dojść do tego, że jak będziesz chciał użyć noża stołowego to będziesz musiał pisać podanie z prośbą o wydanie pozwolenia na jego użycie. 🙂

 4. no ciekawe tematy za kawałek rurki o nazwie lufa która zgniła w ziemi od 1 wojny swiatowej idziesz siedzieć a siekierę w aucie już nie , Polska to dziwny kraj ale wskaźniki rosną a najciekawsze to ,że biegły sonnnndowy za ekspertyzę zainkasuje ciekawą kwotę za to że rurka to broń a sąd jak ta ślepa kura

  • za samą lufę tak samo odpowiadasz jak za kawałek rury hydraulicznej. Samą lufę możesz mieć i to jakiego tylko chcesz kalibru i gwintu. Przeczytaj Ustawę o Broni i Amunicji, wyraźnie stwierdzono kiedy rurka jest lufą i nikt nikogo nie ukarze za posiadanie samej lufy/rurki. Problem w tym, że większość naszych śledczych nie ma o tym bladego pojęcia i wysyła takie „rurki” do biegłego

 5. Problem to w tym ze śledczy nie mają uprawnień do orzekania czy coś co wygląda na istotną część broni (np.lufa) może nią być w realu. Tak że nie od policji zależy czy zardzewiałą rurka okaże się jednak lufą czy też nie i skończy się na strachu czy startujemy do 8 latek .Od tego są biegli by wydać opinię która będzie miarodajna i legalna dla sądu .

 6. Myśliwy typowy

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…