Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Połączą most w Puławach z węzłem Kurów na S17. Podpisano umowę z wykonawcą

Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie trasy od Puław do węzła Kurów. Wykonawcą ma być konsorcjum firm: Energopol Szczecin z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Zwoleniu.

We wtorek w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie odbyło się podpisanie umowy na wykonanie trasy od mostu na Wiśle w Puławach do węzła „Sielce” obecnie „Kurów Zachód” na S17. Jeżeli prace pójdą zgodnie z planem, to pierwsze samochody pojadą nową trasą w połowie 2018 roku.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Oprócz budowy trasy, wcześniej wykonawca musi ją zaprojektować. -Wykonawca inwestycji w trybie projektuj i buduj opracuje dokumentację projektową niezbędną do uzyskania stosownych decyzji administracyjnych i wykonania robót budowlanych, a po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji przystąpi do prac w terenie – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Czas jaki firma ma na wykonanie prac wynosi 34 miesiące, jednak termin oddania inwestycji jest dłuższy, gdyż nie wlicza się okresów zimowych, czyli od 15 grudnia do 15 marca. Za wykonane prace Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci 233 082 003,72 zł.

Całość trasy ma mieć długość ok. 11,8 km, w tym 10,5 km całkowicie nowej drogi oraz dobudowanie drugiej jezdni do istniejącego już 1,3 km odcinka. Powstanie wiadukt nad linią kolejową, dwa węzły: Puławy Wschód o nazwie roboczej Michałówka – na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824 oraz Końskowola – na skrzyżowaniu z drogą powiatową a także dwa skrzyżowania na prawe skręty czyli wjazd i zjazd na drogę ekspresową. Dodatkowo cztery wiadukty drogowe, trzy mosty w ciągu drogi ekspresowej oraz drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego.

Zgodnie z parametrami drogi ekspresowej, cały odcinek będzie posiadał ogrodzenie zabezpieczające drogę przed dostępem zwierząt. By te mogły naturalnie migrować, powstaną przejścia dla zwierząt: jedno górne dla zwierząt dużych, dwa dla zwierząt średnich i dużych, trzy przepusty drogowe dla małych i średnich ssaków oraz cztery przepusty dla płazów. Wykonawca dokona także nasadzeń zieleni.

.Dojazd do mostu w Puławach jest trzecią część przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów.

ZOBACZ DOKŁADNY PRZEBIEG TRASY

Połączą most w Puławach z węzłem Kurów na S17. Podpisano umowę z wykonawcą

(fot. GDDKiA)
2014-12-30 20:07:04

2 komentarze

  1. czyli kolejny przewał Podatnika

  2. Tylko ciekawie po co jest węzeł ” Końskowola ” ??