690 680 960

„Polacy stoją murem za polskim mundurem. Dziękuję Wam za Waszą codzienną służbę”

Wczoraj w MSWiA odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Mariusza Kamińskiego oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka. Po spotkaniu, w obecności funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, przedstawiciele rządu wygłosili oświadczenia dla mediów dotyczące wsparcia dla działań naszych służb na wschodniej granicy Polski. W wydarzeniu uczestniczyli także Komendant Główny Straży Granicznej gen. SG Tomasz Praga, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Wiesław Kukuła.

– Jestem pod ogromnie pozytywnym wrażeniem tego, że działaniami naszych formacji kierują ludzie kompetentni, doświadczeni oraz mający przygotowane scenariusze na każdy rozwój wydarzeń. Można powiedzieć, że to fachowcy z górnej półki – powiedział minister Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA wyraził satysfakcję z owocnej i doskonałej współpracy, jaka ma miejsce pomiędzy służbami podległymi MSWiA oraz Wojskiem Polskim. Docenił także zaangażowanie w kwestie zabezpieczenia naszej wschodniej granicy.

– Nie mam żadnej wątpliwości, po rozmowach z żołnierzami i funkcjonariuszami, że są to ludzie, którzy dotrzymają roty przysięgi. Jeśli będzie taka konieczność, z narażeniem własnego zdrowia i życia, będą bronić bezpieczeństwa Polski i wszystkich obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych. Każdy Polak jest Wam ogromnie wdzięczny za Waszą postawę – mówił.

Minister Mariusz Kamiński zapewnił, że działania reżimów w Moskwie i Mińsku, mające na celu przełamanie granicy i pogrążenie Europy w chaosie, nie powiodły się.

„Polacy stoją murem za polskim mundurem. Dziękuję Wam za Waszą codzienną służbę”

fot. MSWiA

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w wystąpieniu kilka zadań przed jakimi staje Europa oraz Polska w obliczu ostatnich wydarzeń.

– Po pierwsze należy powstrzymać falę nielegalnej imigracji z Lampedusy, z południa Europy, z Bliskiego Wschodu. Drugie zadanie to powstrzymać pseudoelity, które chcą czerwony dywan rozwinąć przed filmem „Zielona granica”. Jest też trzecie najważniejsze zadanie: powstrzymać tych wszystkich, którzy plugawią polski mundur, którzy mają czelność szkalować honor funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej oraz żołnierzy – wymienił Prezes Rady Ministrów.

„Polacy stoją murem za polskim mundurem. Dziękuję Wam za Waszą codzienną służbę”

fot. MSWiA

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu m.in. na powtarzalność historii Polski w odniesieniu do aktualnych wydarzeń.

– Zawsze w naszej historii byli tacy, którzy działali na szkodę Polski. Tak było w XVIII wieku, przed upadkiem Rzeczypospolitej i później. Lecz oni zawsze stanowili mniejszość, a ich działania były wykorzystywane przez wrogów Polski – zauważył szef MON.

„Polacy stoją murem za polskim mundurem. Dziękuję Wam za Waszą codzienną służbę”

fot. MSWiA

6 komentarzy

  1. Nikt tak nie zbezcześcił polskiego munduru jak ta władza! Hipokryzja! Komendant Główny Policji bawiący się granatnikiem w miejscu pracy!!! Żołnierze nie potrafiący znaleźć rakiety przez 6 miesięcy i nie wiedzą jak działa radar!! Politycy wykorzystujący sprzęt wojska polskiego dla zabawy i pikniki-kampanie polityczne!!! Wstyd

  2. Nasi żołnierze są super

  3. Policjanci pałujący kobiety, komendant odpalający granatnik w gabinecie to nie jest bezczeszczenie munduru?

  4. A mury runą, runą, runą… i pogrzebią stary świat.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas