Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pokłócił się ze znajomym i zakatował go nożem, potem roztrzaskał mu głowę siekierą. Sprawca zabójstwa jest już za kratkami

Przyszedł do domu znajomego, po czym w trakcie popijawy zaatakował 62-latka nożem. Następnie chwycił za siekierę. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie.

We wtorek do Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadzony został 30-letni Kamil Sz., zatrzymany wczoraj przez policję w sprawie zabójstwa, jakie miało miejsce w miejscowości Krupe koło Krasnegostawu. To tam w jednym z domów znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Natrafił na nie sąsiad 62-latka.

Od początku wiadome było, że mężczyzna nie zmarł śmiercią naturalną. Leżał w kałuży krwi, a na jego ciele znajdowały się liczne ślady wskazujące na ciosy zadane ostrym narzędziem. Na miejscu przez wiele godzin pracowali policyjni technicy, a także prokurator.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni w nocy z niedzieli na poniedziałek wspólnie raczyli się alkoholem. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia. W trakcie kłótni Kamil Sz. miał chwycić za nóż kuchenny, po czym zadać 62-latkowi szereg ciosów. Jakby tego było mało, następnie złapał za siekierę, którą uderzył nią w głowę kompana od kieliszka.

Zaatakowany mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Zmarł na miejscu w wyniku doznanych obrażeń ciała. Sprawca po popełnieniu zbrodni uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie przesłuchania przyznał się do zabicia swojego znajomego, złożył też wyjaśnienia w tej sprawie.

Prokurator przedstawił Kamilowi Sz. zarzut pozbawienia życia z zamiarem bezpośrednim. Niebawem do sądu skierowany zostanie wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu dożywocie.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Teraz będziemy go żywić

  2. do wiejskich studyntów

    Tak to jest. Studiujesz w mieście. Cpasz, pijesz, wracasz na wieś a tam robota tylko w rolnictwie albo budowlance i twój tytuł mgr inż uja warty.

  3. Wysłać go na front ukraiński.

  4. Obyczaje na miarę pisowskiego zaścianka, jakim jest Krasnystaw. Dzicz, patologia, ciemnota.

  5. Na pewno miał nazwisko kończące się na -uk, -ak lub -wicz.

Z kraju

Sport