Pojechała do banku, zlikwidowała rachunek i przelała na konto „prokuratora” 20 tys. złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podających się przez telefon za policjantów i prokuratorów. Tym razem mieszkanka Zamościa straciła 20 tys. złotych.

W miniony czwartek 74-letnia mieszkanka Zamościa odebrała telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza CBŚ. Rozmówca powiedział, ze trwa akcja rozpracowywania hakerów, którzy czyszczą konta klientów banku. Aby uniknąć kradzieży należy oszczędności przelać na wskazane przez niego konto, które należy do prokuratora, który również bierze udział w działaniach.

Oszust tłumaczył kobiecie szczegóły policyjnej akcji, uspokajał, prosił o dyskrecję i przy okazji wypytał o kwotę zgromadzonych oszczędności. Nieświadoma 74-latka zgodnie z instrukcjami pojechała do banku, zlikwidowała rachunek wypłacając z niego pieniądze i całość kwoty 20 tys. zł. przelała na konto rzekomego prokuratora.

Kobieta przez cały czas rozmawiała z oszustem przez telefon komórkowy. Rozmowa zakończyła się dopiero po upewnieniu się, że 74-latka przelała pieniądze. Jeszcze tego samego dnia wieczorem do zamościanki zadzwonił mężczyzna i oznajmił, że jest prokuratorem. Oświadczył, że pieniądze za kilka dni wrócą na jej konto.

Mieszkanka Zamościa wczoraj rano postanowiła sprawdzić, czy przypadkiem nie padła ofiarą oszustwa. Kobieta przyszła do zamojskiej komendy i wówczas od prawdziwych policjantów dowiedziała się, że straciła swoje oszczędności. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności przestępstwa.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. 20 tyś. za bycie frajerem….

 2. … jak opisują takie przypadki zawsze mam wrażenie że ” cynk ” poszedł z banku

 3. I wśród pracowników banku nie wzbudziło to żadnego podejrzenia?

 4. Ale ciemna masa ??? Dobry bałach , to jest to co lubię .Kiedyś oglądałem pr.” Interwencja” o takiej co poznała amerykańskiego generała stacjonującego w Orzyszu.To zwykła ” locha” bez zwojów mózgowych , straciła generała i 100 000 zł.

 5. W banku to tak zmanipulowanych emerytów ciężko czasem powstrzymać przed takim przelewem. Sam znam przypadek gdzie 3 pracownice i jakiś klient przekonywali dziabka, że przelew natychmiastowy 1zł na jakieś konto „by potwierdzić dane” bo tak mu ktoś napisał w mailu czy SMSie jest mocno ryzykowne, a on twierdził, że to zmowa banków i nie pozwalają mu zarabiać na kryptowalutach 🙂 A potem będzie płacz, że ktoś zaciągną na jego dane kredyt bo takim przelewem potwierdził swoją tożsamość w innym banku. Ludzie są bardzo naiwni.

 6. Na leżało by prześwietlić pracowników banku ….bo skąd ktoś wiedział ze ma ona kasę…..Jak widzę to w banku nie należy trzymać nawet złotówki bo zaraz złodziej to ogarnie ….A policja powinna podawać jakie to banki by ich omijać szerokim łukiem…

 7. Gdzie tacy ułomni są??? Chętnie podam nr konta niech mi przeleją hehe jakim to trzeba być beretem buhehehe

 8. dalej małomiasteczkowe dziadki słuchajcie tylko tvp i radio niema ryja to bedzieta ogarniać tak dalej rzeczywistość

  • Dokładnie! TVPis prowadzi takich ludzi na ten tor. Propaganda w stylu, jak to dobrze teraz w tym kraju, jak super służby działają, i tylko im należy wierzyć. To właśnie daję narzędzie do pracy naciągaczom i oszustom. Ciekawe na kogo teraz babka zagłosuje wiedząc, że pieniążków już nie odzyska..?

 9. Skąd oszuści wiedzą kto i ile i w jakim banku ma kasę.Ale,że cały czas informują,że w sieci nikt nie jest anonimowy, to sprawcy pewnie już zatrzymani.

 10. … co napisała na druku przelewu w miejscu …..Tytuł wpłaty ?

 11. pewnie moher przelał kasę ojcu dyrektorowi

 12. Nie rozumiem, dlaczego pracownicy banków mają się interesować ,co takie osoby robią ze swoimi pieniędzmi.Tyle się trąbi o oszustach w serialach,gazetach, nawet kościołach a głupich i tak nie brakuje.Na początku było mi szkoda tych oszukanych ,ale teraz to śmiać się tylko chce. Widać na głupotę nie ma rady.

 13. Tyle się o tym mówi Już mi nawet nie szkoda tych ludzi chciała to oddala

 14. Z braku lenia… przeczytałem początek artykułu… intryguje mnie…pewne zdanie…. ” na temat podróży…wypłaty..itd… dziwię się że nie zareagowała pracownica banku…Pozdrawiam Panią….oraz Pani przełożonych !

 15. Kilka dni temu moją babcie próbowano oszukać metodą na policjanta. Babcia przytakiwała oszustowi i od razu zadzwoniła na komendę przy Narutowicza. Usłyszała: „Jutro do Pani oddzwonię, bo muszę się zorientować czy ktoś u nas zajmuje się takimi sprawami”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online