Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pojazd ważył aż 73 tony. Suma kar wyniesie około 40 tys. złotych

W minioną sobotę w nocy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili kontrolę, podczas której zatrzymano wieloosiowy zestaw transportujący dwa ciężkie kontenery granitu. Jak się okazało pojazd zamiast 40 ton ważył aż 73 tony.

Pojazd, należący do przewoźnika z okolic Mławy, przewoził ładunek z portu kontenerowego w Gdańsku do Lublina. Kontrola wykazała, że masa rzeczywista pojazdu wynosiła aż 73 tony, zamiast dopuszczalnych 40 ton. Przeciążone były również poszczególne grupy osi zespołu pojazdów.

Poruszanie się tak przeładowanego pojazdu po drodze stanowiło zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także negatywnie wpływało na nawierzchnię drogi. To jednak nie jedyne nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli. Kierowca dopuścił się aż 35 naruszeń regulacji dotyczących czasu pracy kierowcy, co jest poważnym wykroczeniem bezpośrednio prowadzącym do zmęczenia kierowcy i znacznego zwiększenia ryzyka wypadków.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie mające na celu nałożenie maksymalnych kar pieniężnych przewidzianych przepisami transportowymi. Łączna suma kar pieniężnych i mandatów karnych wyniesie około 40 tysięcy złotych.

(Źródło: WITD)

Autor: redakcja

8 komentarzy

  1. No ale jak się położy taka granitowa płytę to już pochowany z martwych nie powstanie.

  2. Brał 2 razy więcej ładunku niż powinien i jeździł dłużej niż powinien. Wczoraj tego nie zaczął.
    Te 40 tysięcy po prostu w koszty wliczy i będzie ściemniał dalej…

    • to tak jak ci z 5-cio krotnym zakazem prowadzenia aut! – policja dba o bezpieczeństwo…. łupiąc na radar w krzakach!

  3. Nie po to ma stonogę żeby normę wozić.

  4. Kary X 10

  5. cyt. ,,Poruszanie się tak przeładowanego pojazdu po drodze stanowiło zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także negatywnie wpływało na nawierzchnię drogi. ” – ale jak zapłaci GDDKiA za przejazd nienormatywny to będzie już bezpieczny i nie przeładowany?

  6. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz