Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pogoda na nadchodzący tydzień. Alarm przeciwpowodziowy

Jeżeli widzicie gdzieś obok siebie śnieg, nie martwcie się, na dobre zginie on w nadchodzącym tygodniu. Po niedzieli będzie więcej słońca a temperatury dobowe wzrosną. Przez wysoki poziom wód na rzekach w kilku powiatach naszego regionu wprowadzono alarm przeciwpowodziowy.

Niedziela zachmurzona, gdzieniegdzie słońce będzie przebijać się zza grubej warstwy szarych chmur. Temperatura w granicach 10 st. C. Poniedziałek, wtorek i środa słoneczne i bezchmurne, temperatura od 13 do 19 st. C. W nocy chłodno, od 0 do 6 stopni.

W środę zacznie się chmurzyć i w czwartek możemy spodziewać się opadów. Końcówka tygodnia niestety deszczowa i mokra. Temperatury nocne o 1 do 8 st. C. W dzień do 14 stopni. Ciśnienie wysokie nawet do 1026 hPa.

Na więcej słońca możemy liczyć od 22 kwietnia. Aura będzie typowo wiosenna, nie należy się spodziewać nagłego skoku temperatur. Słoneczne dni pod koniec miesiąca będą przeplatać się z deszczowymi.

Na rzekach nadal utrzymuje się wysoki stan wód. Dochodzi do lokalnych podtopień w okolicach naszych największych rzek regionu, Wieprza, Krzny, Bugu, Wisły i Tyśmienicy. Stany ostrzegawcze i alarmowe zostały przekroczone.

Jak informuje Regionalna Stacja Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Radawcu, na Bugu w Strzyżowie został przekroczony stan alarmowy, podobnie w Dorohusku i Włodawie. W Krasnymstawie na Wieprzu jest podobnie, tam został on przekroczony o 36 cm. Na Krznie w Malowej Górze stan alarmowy przekroczony jest o 74 cm. W Tchórzewie na Tyśmienicy brakuje 5cm do stanu alarmowego. Wysoki stan wody utrzymuje się również na Bystrzycy. Na Wiśle z godziny na godzinę notuje się wzrost poziomu.

Padające obfite deszcze w nadchodzących dniach mogą pogorszyć sytuację hydrologiczną. Należy liczyć się z lokalnymi zalaniami i podtopieniami. W wielu gminach położonych w pobliżu Bugu, Wieprza, Wisły i Krzny lokalne służby postawiono w stan gotowości.

ALARM POWODZIOWY

WOJEWODA LUBELSKI ZARZĄDZENIEM NR 66 OGŁOSIŁA Z DNIEM 12 KWIETNIA 2013 ROKU OD GODZINY 12.00 ALARM PRZECIWPOWODZIOWY.

Pogoda na nadchodzący tydzień. Alarm przeciwpowodziowy

Komentarze wyłączone

Z kraju