Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Podrzucasz śmieci? Strażnicy miejscy zapowiadają – dostaniesz mandat

Rozpoczęły się kontrole straży miejskiej wiat śmietnikowych na terenie Lublina. Strażnicy sprawdzą, jak wygląda m.in. sytuacja z podrzucaniem śmieci do kontenerów.

Od kiedy wzrosły ceny za wywóz śmieci, nasilił się proceder ich podrzucania do osiedlowych kontenerów. Podwyżka sprawiła, że wieczorami na niektórych osiedlach pojawiają się pod osłoną nocy osoby podrzucające swoje odpady.

Tam, gdzie kontenery nie są zabezpieczone, trafiają do nich śmieci np. z pobliskich sklepów i lokali. O takiej sytuacji informowała nas jakiś czas temu mieszkanka Czechowa. To stamtąd otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o przepełnionych kontenerach i walających się odpadach w pobliżu wiat śmietnikowych. Głównie były to tektury i folia.

Jak zapowiadają strażnicy miejscy kontrole miejsc odbioru odpadów będą prowadzone przez cały czas, do momentu, aż zostaną sprawdzone wszystkie miejsca zbiórki odpadów oraz umowy na ich odbiór. Właściciele nieruchomości, którzy nie mają umów na odbiór odpadów muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 złotych. W uzasadnionych sytuacjach, straż miejska może skierować wniosek do sądu o ukaranie.

Problem podrzucania śmieci dotyczy nie tylko Lublina. Jeden z Czytelników zwrócił uwagę na podrzucanie odpadów do kontenerów na terenie Świdnika. W niektórych miejscach, zwłaszcza w porze nocnej trwa ten proceder. Jak podejrzewa, mogą to być mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Niestety niektórzy mieszkańcy Lublina nadal podczas wyrzucania śmieci nie zwracają uwagi na to, co i gdzie trafia do kontenerów. Jak nam przekazał anonimowo jeden z pracowników, którego firma odbiera odpady, w kontenerach np. na tekturę można znaleźć wszystko poza tekturą. Pomimo wyraźnego oznaczenia kontenerów są osoby, dla których segregowanie odpadów po prostu nie istnieje.

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. ot polityka
  Posegreguj odpady i jeszcze zaplac za nie wiecej
  Kto na tym zarabia?

 2. zimowa 10, wracający z banku „przesiębiorczy”

 3. kioski RUCH nie mają umowy na śmiecie – podrzucają do najbliższych posesji
  teraz np. przedsiębiorcy z ulicy Przemysłowej podrzucają do kosza na rogu Przemysłowej i Farbiarskiej

 4. A nie ma zmowy cenowej ??

 5. Wynajmuje mieszkanie w Lublinie i mam pytanie czy mogę wywieźć wersalke na gluską? Czy muszę pokazać papier ze właściciel płaci..????? PS właściciel za granicą…

 6. Do lasu lepiej wyrzucać ? nosz kurw…….

 7. nie dosc ze ceny za wywoz smieci 10x wieksze niz przed ta „reforma” to jeszcze mieli zabierac WSZYSTKO a z wielka łaską zabieraja to co w smietniczkach, no to co w tym dziwnego ze niektorzy sobie tak wymyslili? to chyba dobrze ze wyworza do smietnikow ogolnych a nie do lasu? smiecie to smiecie, lepiej wywiesc duzo z jednego miejsca niz jezdzic po drobiazgi w wiele miejsc, smieciarzom to sie chyba w d.. poprzewracalo

 8. NAGMINNIE SMIECI SĄ PODRZUCANE W PORACH NOCNYCH A TAKZE W DZIEŃ NA ULICU MŁODEJ POLSKI 32 I MŁODEJ POLSKI26

Z kraju

Polityka i społeczeństwo