690 680 960

Podpalił dom, w którym spała była żona i dwoje dzieci

Dzisiaj nad ranem doszło do podpalenia jednego z domów w Sielcu. Zatrzymano już sprawcę.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 5.20 nad ranem. Jeden z mieszkańców miejscowości Sielec w powiecie chełmskim idąc rano do pracy zauważył, że płonie dom jednorodzinny. Ogniem objęta była elewacja na ścianie budynku. Mężczyzna nie zastanawiając się ani chwili rzucił się na pomoc, dobiegł do drzwi i zaczął się dobijać do środka, w ten sposób obudził domowników, 44-letnią kobietę oraz jej dwóch synów w wieku 15 i 20 lat. O zdarzeniu została powiadomiona straż pożarna a w tym czasie mężczyzna wraz z domownikami przystąpili do gaszenia ognia.

Zanim na miejsce przyjechali ratownicy, ogień został ugaszony. Wezwano także policję, gdyż od razu podejrzewano, ze elewacja z przyczyn naturalnych sama się nie zapaliła. Kobieta od początku jako sprawcę podłożenia ognia podejrzewała swojego byłego męża. Jak wyjaśniała policjantom, wielokrotnie groził on swojej rodzinie, że zrobi z nimi porządek. Podejrzenia potwierdziły się, 50-latek został zatrzymany.

-Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Chełmie. Jego stan zdrowia nie pozwalał na przeprowadzenie z nim czynności, tak więc nie jest jeszcze wiadomo co nim kierowało podpalając dom, w którym znajdowały się jego dzieci- poinformowano nas. Mężczyzna zostanie przesłuchany dopiero po pozytywnej opinii lekarskiej, jednak obecnie nie wiadomo kiedy to nastąpi.

(fot. lublin112)
2014-04-03 19:24:09

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas