690 680 960

W trakcie wylewania betonu prąd poraził pracowników budowy, jeden z nich zginął na miejscu. Operator uciekł (zdjęcia)

Na skutek porażenia prądem jeden z pracowników budowy zginął na miejscu, drugi został ranny. Operator pompy do betonu zniknął. Szukało go kilkadziesiąt osób.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 12 w miejscowości Łazy w gminie Łuków. Na trenie jednej z posesji, gdzie prowadzona jest budowa domu jednorodzinnego, trwały prace związane z wylewaniem betonu. Został on dostarczony za pomocą betonomieszarki i podawany przez specjalną pompę.

W pewnym momencie urządzenie dotknęło przebiegającej w pobliżu linii średniego napięcia. W skutek tego dwóch pracowników budowy zostało porażonych prądem. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Niestety jeden z mężczyzn nie przeżył. Drugi został przetransportowany do szpitala. Jednocześnie okazało się, że nigdzie nie ma operatora betonomieszarki. Początkowo podejrzewano, że on również mógł zostać ranny. Dlatego ściągnięto dodatkowe siły i przystąpiono do przeszukiwania okolicy.

Jak nam przekazano, w akcji brało udział 51 strażaków i kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji. Mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć. Wszystko wskazuje więc na to, że widząc co się stało, uciekł on z miejsca zdarzenia. Obecnie czynności w tej sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. KP PSP Łuków)

26 komentarzy

  1. Kierownik tez będzie miał prokuratora! Powinien być przy betonowaniu ! On odpowiada za budowę i bezpieczeństwo na niej…!

  2. pewnie był pijany i uciekl

  3. Przy budowie domów jednorodzinnych kierownik jest tylko na papierze a nie na budowie.

  4. Może chłopa odparowało?

  5. Jakby uziemił pompę to by nic się nie stało! Podpór nie rozłożył?

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas