690 680 960

Podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia rurociągu. Interweniowała straż pożarna i pogotowie gazowe (zdjęcia)

Wczoraj po południu w jednej z miejscowości powiatu puławskiego interweniowały trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. W trakcie prac ziemnych doszło tam do uszkodzenia rurociągu z gazem.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Cholewianka w powiecie puławskim. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o ulatniającym się gazie z rurociągu. W rejonie zdarzenia interweniowała straż pożarna z Puław, Kazimierza Dolnego i Dąbrówki oraz pogotowie gazowe.

Jak się okazało na miejscu, podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia rurociągu z gazem. Usunięciem zagrożenia zajęli się pracownicy pogotowia gazowego. W ciągu kilkudziesięciu minut zagrożenie zostało opanowane.

Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

(fot. OSP KSRG Kazimierz Dolny)

9 komentarzy

 1. Państwo z kartonu

  W tym kraju takie prace ziemne wyglądają mniej więcej tak ” Kop Heniu tylko uważaj bo tu gdzieś jakaś rura leci …..”

  • Wiesz cokolwiek w temacie,czy tak napisałeś,żeby jakiś ślad zapachowy zostawić po sobie? Śmierdzi Ci powiem. Czyli zamierzony efekt jest.

 2. Patrząc po wykopie to operator koparki ręcznej zaszalał uszkadzając rurociąg zakopany głęboko około 30cm pod ziemią.

 3. Bo to jest tak, Jak najmniejszym kosztem! Franio na wsi to złota rączka, krowę wycieli, elektrykę i hydraulikę zrobi, dach naprawi, płytki położy i to za frajer!

 4. Jak ktoś zna tego strażaka to niech mu powie że to ubranie nie nadaje się do akcji. To ubranie kadry sztabowej starego typu. Jest łatwopalne.

 5. Jazon a ty kto kierownik budowy czy geodeta ? Wszyscy wiemy jak wyglądaja takie „prace ziemne ” a skoro wiesz lepiej to powiedz nam co jest przyczyną tych notorycznych uszkodzeń rurociągów podczas tych prac ziemnych
  ….bo jakos ciężko uwierzyć że stał tam kierownik z mapką geodezyjną

  • Ani jeden,ani drugi. Cieszy mnie jednak jak takich ludzi jak Ty niema w pobliżu,jak wykonuje się prace ziemne. Ostatnio przy wykonaniu gazociągu mieliśmy po drodze pięć kolizji na odcinku 200 metrów i wyobraź sobie,że nic się nie stało.

 6. Właśnie tak kiedyś kopali jak popadło było drzewo to mijamy nie kop za głęboko już . A później wychodz co innego na planach a co innego w ziemi

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas