690 680 960

Podczas domowej awantury podpalił mieszkanie, chciał spalić samochód żony

Mieszkaniec gminy Nowodwór decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że 51-latek wyzywał kobietę, ale również trzymanym w ręku nożem groził jej pozbawieniem życia i zdrowia.

W miniony czwartek ryccy policjanci po domowej awanturze zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Nowodwór. Policjanci w toku prowadzonego śledztwa ustalili, że mężczyzna od kilku lat znęcał się nad żoną, wyzywając ją, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia trzymając w ręku nóż, niszczył sprzęty domowe, uderzał ją po głowie, szarpał, popychał. Kobieta była zastraszona.

Dodatkowo podczas czwartkowej awantury podpalił dywan w ich domu, a także usiłował podpalić samochód należący do kobiety. Przybyła na miejsce straż pożarna opanowała powstały ogień.

51-latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Śledczy skierowali do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sobotę rycki sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 51-latka areszt na trzy miesiące. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za znęcanie nad rodziną. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas