Pod naporem śniegu zawalił się dach na budynku gospodarczym (zdjęcia)

Wczoraj po południu w miejscowości Wieprzów Tarnawacki doszło do zawalenia się dachu na budynku gospodarczym. Na miejscu interweniowali strażacy, na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 14 w miejscowości Wieprzów Tarnawacki w gminie Tarnawatka w powiecie tomaszowskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji zawalił się dach na budynku gospodarczym.

Na miejscu strażacy zastali zawalony dach na wskutek dużej ilości zalegającego na nim śniegu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W budynku tym nikogo nie było w chwili zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, elementów grożących upadkiem (eternit oraz połamane deski i krokwie) oraz rozbiórce grożącej upadkiem ściany szczytowej budynku.

Strażacy apelują do właścicieli i zarządców budynków o usuwanie zalegającego śniegu z dachów, szczególnie dachów płaskich. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel lub zarządca budynku powinien kontrolować ilość śniegu na dachu, a w przypadku jego nagromadzenia, bezwzględnie go usuwać.

(fot. PSP Tomaszów Lubelski)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Zastanawia mnie, co trzeba mieć w głowie żeby zaprojektować i postawić tak wyglądający budynek. Po co ten nawis od frontu? Żeby z dachu nie kapało na głowę? Jest coś takiego jak rynny. Ogólnie widać zresztą, że gospodarstwo nieogarnięte. Ja wiem, może jest starość, może choroba, ale takie widoki są pożywką dla różnej maści Tusrystów. Jak napisać, że prawie każdy Cygan to złodziej, to wielkie halo, rasizm itp. A później sam pisze, że każdy ze wschodniej Polski to leń i brudas, i to jest ok, bo wschodnia Polska popiera PiS.

    • Drogi Turysto polecam pojechać na zachód Polski i zobaczyć jak w poniemieckich ruderach mieszka elita popierająca PO i resztę syfu

    • rynny na wsi – weź się śniegiem natrzyj i przemyśl. Rynny kosztują więcej niż ten dach.

  2. to nie był dach to było jedynie zadaszenie!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka