690 680 960

Zatrucie tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym (zdjęcia)

W miniony piątek w jednym z mieszkań w Poniatowej doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Poszkodowana osoba była przytomna, została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w jednym z domów przy ul. Nałęczowskiej w Poniatowej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w łazience budynku wielorodzinnego znajduje się osoba z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Na miejscu interweniował zespół ratownictw medycznego, straż pożarna z PSP w Poniatowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniatowa-Miasto. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali leżącą osobę w przedpokoju. Poszkodowany był przytomny, bez kontaktu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla. Nie stwierdzono obecności czadu, lokal został przewietrzony przed przybyciem straży pożarnej.

Osobie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy poprzez podanie tlenu, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu do pieca. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Jacek Pietraś – OSP w Poniatowa-Miasto)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej