Poczuli drażniący zapach, wezwali strażaków. Przyczyną był smród z kanalizacji (zdjęcia)

Spodziewali się wycieku niebezpiecznego dla zdrowia gazu, przyczyna nieprzyjemnego zapachu była zupełnie inna. Strażacy nie zostawili jednak pracowników banku z tym problemem i choć na jakiś czas udało im się pomóc.

W piątek po godzinie 13 na ul. 1 Maja w Lublinie przyjechali strażacy i policjanci. Zostali oni bowiem zaalarmowani o drażniącym zapachu nieznanego pochodzenia. Podejrzewano, że może się wydobywać jakiś niebezpieczny gaz. Dlatego też na miejsce skierowano strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego.

Jak wyjaśniał nam asp. Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, strażacy sprawdzili zarówno bank, z którego pochodziło zgłoszenie, jak też pobliski teren specjalistyczną aparaturą. Nie wykazała ona obecności żadnej niebezpiecznej substancji chemicznej. Niebawem okazało się, że nieprzyjemny zapach wydobywa się z kanalizacji.

Strażacy przepłukali znajdujące się w pobliżu studzienki kanalizacyjne co sprawiło, że nieprzyjemny zapach przestał się wydobywać. W działaniach brały udział dwa zastępy strażaków. Akcja zakończyła się po godzinie.


(fot. nadesłane)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Miasto inspiracji w/g Żuka. Straż pożarna wyręcza MPWiK w przepłukiwaniu studzienek kanalizacyjnych. Ile zarząd tej zacnej instytucji pod auspicjami Prezydenta Koziego Grodu wypłaci sobie nagród za zeszły rok? Przecież zwłaszcza im się należą. Nieprawdaż totalni?

  • Nagrody to wg. pani Szydło należały się ministrom z rzad PIS. A od prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach w I terze to się od piernicz, trollu jeden.

   • Obrońca z urzędu… Haha

   • Idź oskarż o mowę nienawiści, bo niewystarczająco uwielbia ukochanego „prezydęta” wybranego w 1 turze w demokratycznych wyborach. To takie modne teraz, szczególnie przy zamykaniu ust krytykom.

    • W XXI wieku nie ma krytyków są tylko hejterzy,rasiści,homofoby,antysemici i inne lewackie wymysły.

    • Lud wybrał, więc tłucz w klawisze ile chcesz – nic to nie zmieni. A że śmierdzi – wybiło szambo pod kilkoma artykułami o niewygodnym dla obecnej władzy, byłym już prezydencie Gdańska, więc śmierdzi. Są takie okolice miasta, gdzie skumulowało się „prawilne” tałatajstwo

   • Przypominam ci @Lu, że Prezydent Andrzej Duda, Sejm i Rząd Rzeczypospolitej w ostatnich wyborach RÓWNIEŻ ZOSTAŁ WYBRANY W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH. Zjednoczona Prawica wygrała również wybory samorządowe. Więc przestań pluć jadem, bo twoim niemiecko-ruskim namiestnikom odebrano władze i koryto.

  • A u Ciebie na wsi kanalizacja jest,czy ścieki na pole albo do rzeki puszczasz?

  • Ty wiesz że te wypociny grafomana interesują tylko Tobie podobnych? Nakręcacie się szczerbaty na suchary i sądzicie, że z tej g##noburzy będzie coś więcej? Popatrzylibyście na swoich Misiewiczów i dorobkiewiczów, ale – jak wspominał Dmowski – głupi jesteście i szkodzicie interesom kraju, bo nie widzicie dalej niż czubek własnego nosa.

 2. Pan Matyjaszczyk jest zajęty podwyzka w MPWIK. Nie ma czasu na uprzatniecie jakiegoś g… na z pierwszego maja.

 3. Aż się ciśnie, żeby zabawić się w polonistę i stworzyć nowe przysłowie. „Śmierdzi jak na maja”.;-)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online