Czwartek, 20 sierpnia 202620/08/2026
690 680 960
690 680 960

Pocisk artyleryjski na terenie powiatu tomaszowskiego (zdjęcia)

W rowie melioracyjnym w Polanach znaleziono pocisk artyleryjski. Do czasu przybycia na miejsce patrolu saperskiego, niebezpieczne znalezisko zabezpieczyli policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

W środę Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymali informację od mieszkańca gminy Krynice, że przy jego działce, w rowie melioracyjnym, w miejscowości Polany, znajduje się przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren.

– Jak się okazało był to pocisk artyleryjski o średnicy 105 mm, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.  Niewybuch został zabezpieczony przez patrol saperski celem dokonania jego detonacji – przekazała aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej policji.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie dotykać, podnosić, odkopywać czy przemieszczać w inne miejsce.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję.

Pocisk artyleryjski na terenie powiatu tomaszowskiego (zdjęcia)

Pocisk artyleryjski na terenie powiatu tomaszowskiego (zdjęcia)

Pocisk artyleryjski na terenie powiatu tomaszowskiego (zdjęcia)


Ustaw lublin112.pl jako preferowane źródło w Google

6 komentarzy

  1. Ocena: 0

    105 metrów średnicy?

  2. Ocena: 0

    105 cm a co to za kaliber?

  3. Niewybuch bez zapalnika???

  4. Cytując to forum, wypadałoby napisać: „Odesłać do nadawcy”.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia