Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po ulewie znów zalało posesje. Strażacy pompują wodę na ul. Dzierżawnej i Wapiennej (zdjęcia)

Intensywne opady deszczu sprawiły, że znów zalane zostały posesje w rejonie ul. Dzierżawnej i Wapiennej w Lublinie. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

26 komentarzy

 1. Wysiedlić powiadasz „iksie” – a ile z własnych pieniędzy dasz na te przeprowadzki do nikąd ?
  Miałeś szczęście, że twoi starzy mieli na tyle hektarów do sprzedania, że im na mieszkanie w bloku wystarczyło.

 2. Te niektóre chałupki to powstały jeszcze w XIX w. Większość z okresu międzywojennego, a komuna nie ma nic do tego. Tyle że stąd dawno już ludzie powinni się wymeldować i wynieść.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Gdyby mieli za co i gdzie pewnie by się wynieśli. Zarządź jakąś zrzutę i zaproponuj mieszkania… z całą pewnością się wyniosą.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Tak mi sie przypomniało…

    Za czasów kiedy miłościwie nam panował, pan towarzysz (dzięki Bogu, już były) prezydent „Bolek”, jakaś biedna kobieta poprosiła go o pomoc w znalezieniu pracy…
    „Pan” i władca (2w1) jak to on, nadął się i udzielił „porady”: Ja jak nie miałem pracy to prezydentem zostałem. Polecam”.

 3. To może troszkę historii prawdziwej. Socjalizm jak coś budował to wysiedlanym darował mieszkania. Jako że w tamtych czasach był problem z mieszkaniami a planowana była Trasa Zielona to każdy kto mógł udawał że tam zamieszkał. Plany trasy uleciały a mieszkać gdzieś trzeba,więc każdy coś tam kleił.