Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Paliwo tanieje i w najbliższym czasie ceny wciąż będą spadać. W ciągu tygodnia nawet o 30 gr/l

W tym tygodniu rafinerie sprzedawały benzynę w cenie najniższej od początku wakacji. To przekłada się też na ceny na stacjach paliw.

Po ciągłych wzrostach cen paliw, w ostatnim czasie kierowcy mogą trochę odetchnąć. Wszystko dlatego, że od ubiegłego miesiąca, z tygodnia na tydzień ceny sukcesywnie spadają. Obecnie są stacje, gdzie najpopularniejszą benzynę można zakupić już po 6,60 zł, a olej napędowy po 6,99 zł. Tymczasem analitycy wskazują, że w najbliższym czasie trend ten się utrzyma.

Z najnowszej prognozy cen paliw e-petrol.pl wynika, iż w tym tygodniu krajowe rafinerie sprzedawały benzynę w cenie najniższej od początku wakacji. Spadki w sprzedaży hurtowej już przed długim weekendem zaowocowały przyjemną z punktu widzenia kierowców przeceną na stacjach benzynowych. Jednak w przyszłym tygodniu ceny mogą spaść o kolejne 20-30 gr.

W tym tygodniu PKN Orlen oraz Grupa Lotos czterokrotnie zmieniały hurtowe ceny paliw. Benzyna bezołowiowa staniała o 204 zł za 1000 litrów, w przypadku oleju napędowego jest to 96 zł. Aktualnie w hurcie paliwo to jest 477 zł droższe od benzyny.

Jeżeli chodzi o kolejne tygodnie, to specjaliści z e-petrol wyjaśniają, iż w ostatnich dniach na giełdzie naftowej w Londynie obserwowano systematyczny wzrost cen ropy, który pozwolił notowaniom surowca odrobić część strat z poprzedniego tygodnia. Kluczowe znaczenie dla zachowania inwestorów na rynku naftowym miały w tym tygodniu dane na temat inflacji w USA oraz raport amerykańskiego Departamentu Energii (DoE) na temat poziomu zapasów ropy i paliw.

Jednak obecnie bardzo dużo zależy od zawarcia umowy z Iranem. Jeżeli ropa z tego kraju wróci na światowe rynki, to może to być rozwiązanie problemów Europy, która w perspektywie kilku miesięcy zrezygnuje z dostaw surowca z Rosji.

(fot. lublin112)

40 komentarzy

 1. 112- ALARM! Paliwo stanieje o 30 gr, a później zdrożeje o 70

  Na wsi ktoś podpalił wieńce dożynkowe…
  Zepsuli ludziom zabawę a tu o takich pierdołach piszecie…

 2. To od kiedy wróca vat na to tańsze paliwo? :))

 3. Niedługo wrzesień. Prezes znowu ruszy w Polskę i to będzie temat do opowiadania jaki to Rząd jest dobry dla Polaków.

 4. I co tu się dziwić, że ludzie popierają pis. Po takich komentarzach, wszustko jasne. Potrzeba jeszcze większej ruiny i pustej miski to może się obudzą. Poczekam!

  • Tylko złodziejom i nierobom żyje się gorzej za rządów PiS.

   • Racja. Wszyscy ciężko pracujący są wniebowzięci. Sama jestem tego przykładem. Aż musiałam zmienić pracę, bo mi tak dobrze było.

   • Remonty, chyba się ciężko uderzyłeś! Otwórz oczy,ja widzę coś odwrotnego. Zapierdzielam i nic mi nie przybywa. Natomiast pod Żabką stale ci sami ludzie z piwkiem codzienne. Zastanawiam się kto tu jest głupcem i wychodzi,że ja.Niestety rodzice wychowali mnie tak bym sam utrzymywał rodzinę, nie patrząc na państwo. Bolszewicy zawsze doprowadzą gospodarkę do ruiny. Będą nam kazali znowu zaciskanie pasa przez 30 lat, bo zadłużyli nas na pokolenia, sobie nie żałując.

 5. A tłuszcza już kibicowała, że znienawidzony Orlen będzie musiał dokładać następne cyfry. A tu taki zawód. Prawie taki sam jak tych co kibicowali rtęci w Odrze.

Z kraju