Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po pijanemu zdawał egzamin na prawo jazdy. Mężczyzna wcześniej stracił uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu

Pijany mężczyzna przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy. Na placu manewrowym egzaminatorka wyczuła od niego woń alkoholu. Jak się okazało, dwa lata temu 44-latek stracił uprawnienia właśnie za jazdę po pijanemu.

W piątek po godzinie 8 rano egzaminatorka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyczuła od zdającego egzamin na prawo jazdy mężczyzny woń alkoholu. Miało to miejsce na placu manewrowym, kiedy to 44-latek zaliczał część praktyczną egzaminu. O wszystkim powiadomiona została policja.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze lubelskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Chodel miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna dwa lata temu stracił uprawnienia do kierowania właśnie za jazdę po pijanemu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

  1. no to teraz dostanie zakaz i będzie jeździł bez uprawnień. też mu coś. do jazdy po pijaku i tak mu się prawko nie przyda…

  2. To pewnie jest jego norma fizjologiczna po wytrzeżwieniu.

  3. Ale zdał czy nie plac

  4. Jazda po pijaku jest bardzo trudna i te wszystkie wypadki biorą się z tego, że za kolko wsiadają osoby, które po pijaku nie umią jeździć.

  5. Czym przyjechał z chodla sprawdzić należało

  6. Ale rowerem bez prawka może, niczym franio. Nawet po pijaku dopóki nie złapią.

  7. Dzban roku !!!

  8. Nieźle kombinował. Chciał zdać egzamin będąc w takim stanie, w jakim zamierza jeździć.

  9. Przynajmniej mu prawka nie zabiorą.

  10. To chyba będzie musiał zdawać kolejny raz.