Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po pijanemu przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy. Egzaminator wezwał policję (zdjęcia)

Na placu manewrowym egzaminator wyczuł od zdającego egzamin na prawo jazdy woń alkoholu. Od razu przerwał jego jazdę i powiadomił policję. Mężczyzna miał ponad dwa promile.

W czwartek przed godziną 14 jeden z egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie wyczuł od kandydata na kierowcę ciężarówki woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec gminy Poniatowa zdawał egzamin na prawo jazdy kategorii C. Wcześniej zaliczył egzamin teoretyczny, a wczoraj stawił się na praktyczny.

To, że jest nietrzeźwy wyszło na jaw, kiedy samochodem ciężarowym marki MAN wyjechał na plac manewrowy. Egzaminator przerwał egzamin i wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak tłumaczył, o godzinie 10 wypił tylko dwa piwa. Nie dość, że nie uzyskał uprawnień do kierowania ciężarówkami, to na dodatek funkcjonariusze drogówki zatrzymali mu prawo jazdy uprawniające do poruszania się samochodami osobowymi. Grozi mu również do dwóch lat pozbawienia wolności.

Po pijanemu przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy. Egzaminator wezwał policję (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

13 komentarzy

  1. Te p.j. i tak mu sąd odda.