690 680 960

Pisał, że mieszka w USA i potrzebuje pieniędzy na leczenie. 58-latka uwierzyła i przelała mu ponad 16 tys. złotych

Poznała za pośrednictwem Internetu mężczyznę i tak mu zaufała, że na jego konto przelała ponad 16 tys. złotych. Kiedy 58-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, sprawę zgłosiła na policję.

Mieszkanka Hrubieszowa na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Nieznajomy mówił 58-latce, że jest po pięćdziesiątce, mieszka w USA i jest inżynierem na statku, ale ciężko choruje i potrzebuje pieniędzy na leczenie.

Znajomość internetowa trwała kilka miesięcy, a nowopoznany mężczyzna wysyłał kobiecie zdjęcia i cały czas utrzymywał z nią bliski kontakt. Kiedy wirtualny związek rozwijał się w najlepsze, mężczyzna stwierdził, że chce w końcu przyjechać do Polski, ale nie ma pieniędzy na bilet lotniczy i potrzebuje pożyczki.

Kobieta bez wahania przelała mu na konto ponad 16 tys. złotych. Wielbiciel po otrzymaniu środków finansowych stwierdził, że pieniądze odda, ale na razie nie może przyjechać ponieważ został zatrzymany przez policję w Dubaju. Zaniepokojona całą sytuacją kobieta przyszła zawiadomić o sprawie policjantów. Jednak nawet w chwili zgłoszenia podkreślała, że mężczyzna obiecał jej przyjazd do Polski i zwrot pieniędzy tylko na razie nie ma jak tego uczynić. Hrubieszowscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. ...bo zdrowie jest najważniejsze

  Ważne że obdarowany otrzymawszy rzeczone 16 tysięcy poczuł się zdecydowanie lepiej 🙂

 2. Szkoda że tylko tyle z [***] wyciągnął

 3. Nie rozumiem o co chodzi ,chciała to dała a że jej się odwidziało to jej problem .

 4. W czasach pandemii , to trudno kogoś poznać, tylko portale społecznościowe są jakby jedynym ratunkiem dla mocno zdesperowanych kobiet. Nauczka na przyszłość, nie ufać nikomu!.

 5. Cieee chorobaaaa !!!

  Ludzie to jednak mają szczęście… ja mam już ponad 72 lata, a nie spotkałem takiej durnej baby, która zechciałaby chociaż symboliczną złotówkę dałaby mi za fryko.
  Ale wiele brało…

 6. Cieee chorobaaaa !!! Sąsiad mój biega do domu żołnierza w lbn, idź i Ty, może poznasz kogoś interesującego, bo co się będziesz sam bujał, szkoda życia hihihhi

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas