Piraci drogowi na celowniku grupy „Speed”

We wtorek jeden z patroli policyjnej grupy „Speed” zatrzymał sześć praw jazdy. Uprawnienia stracili m.in. kierowcy dwóch ciężarówek.

We wtorek jeden z patroli policyjnej grupy „Speed” przemieszczający się nieoznakowanym radiowozem marki Opel Astra na terenie Lublina, zatrzymał 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną maksymalną prędkość o ponad 50 km/h. Dwóch z nich to kierowcy pojazdów ciężarowych. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

Niestety nadal prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na polskich drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci z grupy „Speed” patrolują głównie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

62 komentarze

 1. Energia elektryczna

  Całe szczęście nawet policja odchodzi od śpiewki że prędkość powoduje najwięcej wypadków na rzecz nieustąpienia pierwszeństwa. Miejmy nadzieję że grupa sped to takie ostatnie podrygi ostrygi.

  • A czy po nieustąpieniu pierwszeństwa, na skutek którego dochodzi do zderzenia lepiej zderzyć się z większą czy mniejszą prędkością? Z innym pojazdem, z drzewem, z pieszym?
   Skoro twierdzisz (słusznie lub niesłusznie), że główna przyczyna wypadków to nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu to może warto zmniejszać niekorzystne skutki takich nieustąpień?

   • Energia elektryczna

    Jak jedziesz szybciej to mniej osób odważy się wymusić prędkość i paradoksalnie jest bezpieczniej.
    Mając małe doświadczenie przy wypadkach ciężko to zrozumieć!

    • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

     Doświadczenie w wypadkach mówi jasno, że najczęściej wymuszają pierwszeństwo właśnie ci, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, bo liczą na to, że zdążą, że „śmigną na wczesnym czerwonym”. Zazwyczaj to idzie ze sobą w parze. Także jest dokładnie odwrotnie niż piszesz – przekraczanie dopuszczalnej prędkości SPRZYJA wymuszaniu pierwszeństwa.

     • jejku jakiś ty doświadczony… aż mnie zaparło

     • Właśnie! Jadę sobie dzisiaj prawie 60 km/h w terenie zabudowanym, a z tyłu BMW nie może wytrzymać i wyprzedza. Nie żal mi jego osiągów 😉 , ale było to na skrzyżowaniu z podrzędną, a z niej chciał wyjechać samochód. Ze swojej lewej miał wolne, więc miał prawo wyjechać. Gdyby się pospieszył, byłby zonk.

     • do Bławat – jak tak jeździsz to gratulacje. Nie ważne czy z prawej czy z lewej ma patrzeć w obie strony i jakby wyjechał z podrzędnej to i tak by była jego wina pomimo, że by BMW wyprzedzało w miejscu do tego nie odpowiednim ( popełnia wykroczenie – sprawca kolizji = ten który wyjechał z podporządkowanej = buli z OC)

  • Zgodnie z tym co pisze Pawcio, to grupa speed będzie miała ręce pełne roboty, bo samochody same z siebie (bez udziału kierowcy) przekraczają prędkość. Jeżeli kierowca jest zajęty np. telefonem, to może być w tym trochę prawdy.

  • STOP PATOLOGI NA DROGACH

   Ludzie wolniej . Już się robi tłok i ścisk w komunikacji miejskiej , a jak przybędzie was którzy tracą lejce to i przegubowce będą za małe .
   A tak na marginesie dla tych którzy zostaną nowymi pasażerami autobusów .
   Uprzejmie informujemy że starszym osobom i kobietom w ciąży należy ustąpić i trzymać się poręczy podczas jazdy , bo wasz kolunio który jeszcze nie stracił prawka , może zajechać autobusowi drogę i przy gwałtownym hamowaniu oprócz straconego prawa jazdy , stracicie i ząbki .

 2. Oni chyba mają premię za zatrzymane prawo jazdy .. okey za szybka jazda jest niebezpieczna Ale ile można słuchać i czytać jacy są super bo zatrzymali komuś uprawnienia .. ciekawe czy jeden z drugim teraz da jeść dzieciom tych kierowców z ciężarówek… Od razu odpowiadam wszystkim mądrym co jeżdżą MPK że przekroczyć prędkość w tych czasach i obecnych samochodach to kilka sekund nieuwagi..

  • „czy jeden z drugim teraz da jeść dzieciom tych kierowców z ciężarówek” – tego nie wiem. Ale wiem, że niektórzy rodzice już nie muszą karmić swoich dzieci, po ofiary śmiertelne wypadków nie potrzebują pożywienia.
   Jeżeli ktoś nie potrafi kierować pojazdem – niech zmieni pracę.
   Nie za bardzo jest mi wiadome, jak można przekroczyć dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h ciężarówką, gdy wszystkie są wyposażone w ograniczniki, a po drogach z limitem 30km/h raczej nie jeżdżą.

   • Widząc Twoje komentarze mam wrażenie ze dowodu jeszcze nie otrzymałeś oraz w d… byłeś i g… widziałeś. Na każdy temat rozumy pozjadales….jednym słowem taki mądro głupi. Pod każdy artykułem Cię pełno… moze czas wziąść się do jakiś pożytecznej roboty… może pokory nabierzesz i zobaczysz że punkt widzenia zależy też od punktu siedzenia.

  • Energia elektryczna

   Jak zaczną tak zabierać prawo jazdy to nie będzie im miał kto towaru do sklepów przywieźć i przez taką krótkowzroczność będziemy umierać z głodu a nie z wypadków.

   • (…) tak ja ma to miejsce w krajach bardziej cywilizowanych komunikacyjnie. Na zachodzie europy zdarzają się akty kanibalizmu z tego powodu, że ktoś przejechał miasto w 22-minuty, bo wcześniej zajmowało to tylko 19 minut.
    Wymontowałbym hamulce z samochodów, a na skrzyżowaniach pierwszeństwo dla każdego jednocześnie – będzie jeszcze szybciej.

   • Gdy jest korek na autostradzie to pozwólmy jechać pod prąd – bo inaczej ludzie z głodu zaczną umierać. A gdy będzie brakowało kierowców zawodowych – pozwólmy kierować ciężarówkami po pijaku – bo inaczej dojdzie do braków w dostawach i nastąpią zgony z niedożywienia.

  • Jeśli jest się kierowcą zawodowym i od tego zależy wyżywienie rodziny to należałoby ciut lepiej uważać na prędkościomierz. Typowo Polskie:
   „Ja przekroczyłem prędkość ,ale to wina policji że mnie złapała” .
   W Szwajcarii za taką prędkość poszedł by siedzieć
   Złamałeś przepis ponosisz konsekwencje

  • „w tych czasach i obecnych samochodach” – to trzeba samochód zamienić na starszy, albo na tempomacie ustawić prędkość maksymalną.
   UE rozważała wyposażanie samochodów w system odczytywania prędkości dopuszczalnej na drodze i jej przestrzegania – dla tych kierowców którzy nie potrafią opanować koni w bryczce takie coś byłoby pomocne. Ale Ty jesteś pewnie największym przeciwnikiem takich systemów.

   • I czy aby taki system jest bezpieczny, pomyśl zanim napiszesz… wyprzedzasz Tira, system się w tym czasie sp..rdoli i zaczyna Ci przyhamowywać z 90 do 50 i co… okazuje się że Ci zbrakło miejsca do wyprzedzania i walisz czołowo bo niemasz jak się schować

  • cyt. „…. przekroczyć prędkość ….. to kilka sekund nieuwagi..”
   Tak, jasne, szczególnie przekroczyć o ponad 50km/h ciężarówką. A o jedzenie dla dzieci to tatuś za kierownicą nie myślał?

  • Lekarz za błąd lekarski ma iść siedzieć albo tracić prawo wykonywania zawodu, policjant za przekroczenie uprawnień także, urzędnik za popełniony błąd powinien wylecieć na zbity pysk, ale kierowca ciężarówki prawa jazdy stracić nie może, bo ma dzieci do wykarmienia. Dziwne, ze tylko kierowcy mają dzieci na utrzymaniu.

  • Chwila nieuwagi żeby przekroczyć dopuszczalną prędkość o 50km/h? Gratuluje…

  • Pawianie jedź do Austrii,Szwajcarii i tam przekrocz i tłumacz się że to kilka sekund nieuwagi.

  • kilka sekund nieuwagi :)

   A wystarczyło kiedyś wyjąć „kilka sekund” wcześniej i nie byłoby problemu z takim komentarzem 🙂

  • Coś w tym jest, bo jak co jakiś czas zerknę na drogę to jestem gdzie indziej.

 3. PAWCIO ale piszesz głupoty…..niech przekroczą o 30 40 ale balansować no granicy straty pj to czysta głupota.to jest moje zdanie ale każdy jest kowalem swojego losu.na marginesie premii nie mają.

 4. Kiedy policja naprawdę zadba o bezpieczeństwo i zacznie zatrzymywać uprawnienia sprawcom kolizji/wypadków np. na rondzie 100-lecia KUL czy rondzie pod makro?

 5. Jest jedna dobre rada na to, żeby nie dać się doić drogówce (a tym bardziej nie stracić PJ). Nie potrzeba do tego żadnych aplikacji, CB-radia itp. Wystarczy przestrzegać przepisów. Nic więcej nie trzeba robić.

  • Energia elektryczna

   Bzdura. Policyjne pomiary przekłamują pomiar nawet o 30% więc nie trzeba przekroczyć prędkości żeby dostać solidny mandat.

 6. dajcie im porządne auta , OPEL ASTRA , NIE RÓBCIE CHŁOPAKOM WSTYDU , starają się jak mogą

 7. Na mgnesach jechali ??

 8. UE… Kierowana przez przyglupa, płaczke, alkoholika i pozostałych imbecyli nie potrafiących nic zrobić w kwestii imigrantów. Nie piszcie o tym jakie przepisy są na „cywilizowanym” zachodzie. Co z tego, że jest tam wyższa kultura jazdy gdy na ulicy możesz zostać pobity lub okradziony przez grupki nachodzcow, o zagrożeniu które dotyka kobiety już nawet nie wspominam. Poza tym, jeżeli uważasz, że w Polsce nie istnieje kultura jazdy to poleć sobie do Maroka i zobaczysz ile tam znaczą przepisy ruchu drogowego… Tylko jak miałbyś pojechać skoro ciągle siedzisz na lbn112 i piszesz te oklepane jak morda Gołoty smuty?

  • równie dobrze można podać za przykład Indie czy Pakistan, ale chyba nie o to chodzi, żeby równać do „wzoru” w dół tylko w górę

  • Na zachodzie są emigranci a u nas kibole i narodowcy. Tam jak piszesz zaczepiają kobiety, u nas jak mają tylko im się coś nie spodoba nie patrzą na płeć. Piszesz o Maroku fajnie czy widziałeś tam jakiś pojazd jadący z prędkością 50? wszystko co się dzieje na tych dzikich skrzyżowaniach i totalnym dla nas chaosie komunikacyjnym dzieje sie przy max 20km/h.
   Ps. pssst tak na marginesie – Emigranci już nieaktualni na te wybory wrogiem jest LGBT. Masz nieaktualny przekaz dnia.

  • ty przyglupie. Kogo ty chcesz pouczać? Unię Europejska? Mały karaluchu. WON NA wschod jak coś nie pasi!

 9. Pozdrawiam wszystkich co mają ponad 150 koników pod maską, ciekawe gdzie mogą je wypuścić. A tak na marginesie to nie jest speed-bat na kierowców tylko speed-doładowanie budżetu na utrzymanie obietnic wyborczych wspaniale nam panujących.
  Czy nie paradoksem jest budowanie coraz lepszych dróg na których prawie zawsze obowiązuje jakieś ograniczenie vide główna trasa dojazdowa do obwodnicy w kierunku W-wy.

 10. Szkoda, że nie ma w terenie. Wczoraj szofer cysterny wyprzedzał kolumnę osobówek na 17 koło Krasnegostawu

 11. Panowie Policjanci nie wstyd Wam zabierać ludziom prawa jazdy na 50 na solidarności ?gdzie zwyczajnie jest złe oznakowana droga?gdzie wasza empatia ?

 12. Energia elektryczna

  Ale wylew komentarzy!

 13. bez Yanosika sie nie ruszam

 14. jak przekroczyli ciezarowkami predkosc o 50km/h?

 15. … te ” ciężarowe ” to busiarze do 3.5 t a to nie ” zawodowy” , ten nie pojedzie ponad 90 kmh ??? chociaż raz na Mełgiewskiej wyprzedzała mnie śmieciara i miała dobrze ponad 90 kmh !!!

 16. Trasa Piaski Lublin ciężarówki 120 km na godzinę jadą czasem i więcej.

 17. I tak przez głupawe spotkania podmiejskiej młodzieży w piątki musimy uważać przez cały tydzień na to kto jedzie za nami. Piątkowe pseudo wyścigi gruchotami po mieście zaczynają odbijać się czkawką.

 18. A kiedy zacznie się łapanie np.półmózgich bab które jadą zygzakiem a komóreczka w reku?

  • A kiedy policja zacznie karać solidnymi mandatami głupków, którzy nie znają zasad działania kierunkowslazów?

 19. To teraz czekamy aż urzędnicy sypną ograniczeniami do 30 km/h np na Witosa żeby grupa speed miała sukcesy.

 20. Jak ciężarówką przekroczył 50 w terminie zabudowanym to ile on tam jechał, jak ma blokadę na 90??

 21. Jeżeli ciężarówka na dk jedzie ile „kaganiec” pozwoli (90km/h) to wiadomo, że będzie zatrzymany, ale przynajmniej nie spowalnia. Może grupa speed powinna zająć się autami, które wyprzedzają na 3 lub 4 tego, że trzeba z zjeżdżać na margines.

 22. Mnie interesuje jak te nagrania wyglądają, bo jeśli balansują na granicy przekroczenia 51-54km/h to jest to mocno naciągane i kontrowersyjne. Prędkość jest mierzona z prędkości radiowozu, a nie z prędkości kierującego i niejednokrotnie te wyniki są robione na dojeździe, aby tylko ustrzelić kierowcę i mieć wynik bo z tego są rozliczani i biorą premie jak i dostają grupy(niejednokrotnie sami łamią przepisy przekraczając prędkość aby kogoś podkręcić i nagrać-ktoś ich kontroluje i sprawdza nagrania?) Są to niedozwolone techniki pomiaru, w sądzie te sprawy upadają jedna po drugiej jak zostaje powołany biegły, pozostaje kwestia zatrzymanego prawa jazdy za prędkość i pytanie czy nie jest to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza lub poświadczenie nieprawdy w dokumentacji, bo każdy policjant odpowiada karnie, polecam dobrze przyglądać się nagraniom i nie odpuszczać, bo na chwile obecna jest to swojego rodzaju patologia w policji….

 23. Druga sprawa w grupie SPEED mieli być najbardziej doświadczeni Funkcjonariusze, a patrząc na nich w nieoznakowanych radiowozach, a dużo jeżdżę po mieście, są to ludzie młodzi, bez większego doświadczenia max 5-7 lat w policji czyli…? Zap….rób wyniki,może kiedyś dostaniesz grupę i dodatek bo nie ma nic za darmo….

 24. Prosimy więcej i częściej.

 25. Ustawa o języku to już nie obowiązuje?
  SPEED – ktoś się musiał dowartościować amerykanizmem…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8053zł 0.22%
  • GBP 4.9682zł 0.24%
  • EUR 4.2344zł -0.01%
  • CHF 3.941zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie
   RCKiK Lublin – zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Chełmskie Podziemia Kredowe – bezpłatne zwiedzanie unikalnej w skali Europy atrakcji turystycznej!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.