Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piraci drogowi na celowniku grupy „Speed”

We wtorek jeden z patroli policyjnej grupy „Speed” zatrzymał sześć praw jazdy. Uprawnienia stracili m.in. kierowcy dwóch ciężarówek.

We wtorek jeden z patroli policyjnej grupy „Speed” przemieszczający się nieoznakowanym radiowozem marki Opel Astra na terenie Lublina, zatrzymał 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną maksymalną prędkość o ponad 50 km/h. Dwóch z nich to kierowcy pojazdów ciężarowych. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

Niestety nadal prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na polskich drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci z grupy „Speed” patrolują głównie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

62 komentarze

  1. Jeżeli ciężarówka na dk jedzie ile „kaganiec” pozwoli (90km/h) to wiadomo, że będzie zatrzymany, ale przynajmniej nie spowalnia. Może grupa speed powinna zająć się autami, które wyprzedzają na 3 lub 4 tego, że trzeba z zjeżdżać na margines.

  2. Mnie interesuje jak te nagrania wyglądają, bo jeśli balansują na granicy przekroczenia 51-54km/h to jest to mocno naciągane i kontrowersyjne. Prędkość jest mierzona z prędkości radiowozu, a nie z prędkości kierującego i niejednokrotnie te wyniki są robione na dojeździe, aby tylko ustrzelić kierowcę i mieć wynik bo z tego są rozliczani i biorą premie jak i dostają grupy(niejednokrotnie sami łamią przepisy przekraczając prędkość aby kogoś podkręcić i nagrać-ktoś ich kontroluje i sprawdza nagrania?) Są to niedozwolone techniki pomiaru, w sądzie te sprawy upadają jedna po drugiej jak zostaje powołany biegły, pozostaje kwestia zatrzymanego prawa jazdy za prędkość i pytanie czy nie jest to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza lub poświadczenie nieprawdy w dokumentacji, bo każdy policjant odpowiada karnie, polecam dobrze przyglądać się nagraniom i nie odpuszczać, bo na chwile obecna jest to swojego rodzaju patologia w policji….

  3. Druga sprawa w grupie SPEED mieli być najbardziej doświadczeni Funkcjonariusze, a patrząc na nich w nieoznakowanych radiowozach, a dużo jeżdżę po mieście, są to ludzie młodzi, bez większego doświadczenia max 5-7 lat w policji czyli…? Zap….rób wyniki,może kiedyś dostaniesz grupę i dodatek bo nie ma nic za darmo….

  4. Prosimy więcej i częściej.

  5. Ustawa o języku to już nie obowiązuje?
    SPEED – ktoś się musiał dowartościować amerykanizmem…

Wiadomości z info112