Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wjechał pod prąd ciężarową lawetą. Miał ponad 2,5 promila

W Leokadiowie pijany kierowca ciężarówki jechał pod prąd. Inni kierowcy zauważyli ten niebezpieczny manewr i zatrzymali pojazd. Na lawecie, którą mężczyzna kierował, znajdowało się sześć samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Leokadiowie w powiecie puławskim, na drodze z Radomia do Puław. Policja zatrzymała kierowcę ciężarówki marki Volvo z naczepą typu laweta, który jechał pod prąd z sześcioma samochodami osobowymi na lawecie.

Inni kierowcy zablokowali mu drogę i wezwali pomoc, a policyjne badanie alkomatem wykazało, że 47-latek z powiatu kozienickiego miał blisko 2,6 promila alkoholu we krwi. Świadkowie opisali, że mężczyzna jechał lewym pasem jezdni od strony Radomia i został zatrzymany przez kierowcę jadącego od strony Puław. Pomocną dłoń wyciągnął kierowca ciężarówki, który zareagował na całą sytuację.

Policja odebrała 47-latkowi prawo jazdy, a on trafił do aresztu. Firma transportowa, do której należał pojazd, zabezpieczyła go. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Będzie musiał też zapłacić świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Uciąć jaja i na latarnie

 2. Artykuł o pijaku kierującym pojazdem ciężarowym.
  Znakomite miejsce by ponarzekać, że:
  -rowerzyści nie mają OC
  -piesi łażą po chodniku bez tablic rejestracyjnych
  -policja nakłada mandaty na sprawców wykroczenia za wykroczenia, które popełnili

  A tu jeszcze można by napisać, że jeżeli kierujący osobówkami chcą jeździć po tym samym asfalcie co ciężarówki, to niech zamontują sobie tachografy i wyrabiają licencję na przewóz.

  • daj spokój swojej wycieńczonej makówie, jedziesz na oparach po mózgu. Weź łopatę i zrób coś pożytecznego, a nie tylko śmiecisz popierduchami !!!!!!!!!!!!

   • Jakby tacy jak Ty nie pisali pod każdym z artykułów niedotyczących rowerzystów o rowerzystach, to i ja bym nie na temat nie pisał.
    Ale wtedy twojego protestu nie widziałem, więc i teraz nie protestuj.

 3. Jakiej nacji był moczymorda za kierownicą?

 4. … każdego dnia jakieś zdarzenie z udziałem laweciarza , większość to cwaniaki bez kultury jazdy ale teraz to już staje się patologią drogową

 5. To zatrzymanie to kolejny atak na nas kierowców. Jedynie o dojenie kasy chodzi.
  Jaka narodowość, wyznanie i kolor skóry?

 6. Niezłe lejce poszły w pisdu….

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo