Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierowca wjechał w 14-latkę. Trwa walka o życie poszkodowanej

Po pijanemu wsiadł za kierownicę, wjechał w przechodzącą przez jezdnię nastolatkę. Po reanimacji poszkodowana w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 14 w miejscowości Miączyn w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu nastolatki. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący volkswagenem mężczyzna wjechał w przechodzącą przez jezdnię 14-latkę.

Potrącona nastolatka doznała licznych, bardzo poważnych obrażeń ciała. Ze względu, iż nie wykazywała funkcji życiowych, konieczne było przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Z uwagi na stan poszkodowanej, zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatkę przetransportowano do szpitala. Jak nam przekazano, jej stan jest bardzo ciężki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. 33-latek został zatrzymany.

W miejscu wypadku cały czas trwają policyjne czynności. Nadzorowane są one przez prokuratora.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

 1. Dziewczyna wysiadła z busa szkolnego. Kierowca ruszył. Po przejechaniu ok 100 m musiał uciekać na pobocze bo z dużą prędkością jechało auto od Grobowca. Prawie środkiem jezdni. Jadąc z taką prędkością z góry ok 40-48 ○ nachylenia i będać pod wpływem mógł nie zdążyć zareagować.
  Tu się nie z czego śmiać i dyskutować. Dziewczyna nie całe 100 m jechała na karoserii auta. Śladów krwi nie było. Tylko czy ktoś jej udzielił RKO przed przyjazdem służb ? Nie wiem. Żałuję że mnie tam wtedy nie było. Mój dom rodzinny jest 40 metrów od tego miejsca i nie raz tam wysiadłem z autobusu, busa, czy tzw. Bunanzy.
  Jedno jest pewne. Kierowca do więzienia lub na stryczek jak zmienicie na jutro prawo. Jedyny plus dla niego ( małe litery …. brak szacunku ) to że się zatrzymał i krzyczał o pomoc

  • Nie ma zjazdów/podjazdów o nachyleniu 40 stopni. W Lubelskiem najbardziej stroma jest ulica Zamkowa w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie nachylenie dochodzi do 17%, czyli ok. 10 stopni,

   • W sumie masz rację. Przesadziłem z tym nachyleniem. Gdybym Cię znał to z wielką chęcią bym Ci dostarczył zdjęcia a nawet nagrania jak tam się jedzie rowerem lub obok na łąkach sankami w zimie. Pewne jest że w miejscu uderzenia jest teraz teren zabudowany. Gdyby jechał 50 i był trzeźwy to na pewno by wychował. Tak czy inaczej. Doskonały przykład ludzkiej ….. Brak rozwinięcia. Szkoda tylko że nie uciekał w rów i nie uderzył w przepust. Znając życie nic by mu nie było. A tak nie wiadomo czy dziewczyna będzie kiedykolwiek w pełni sprawna

 2. Mieszkaniec Grabowca

  Господин русский тролль!! вот что я тебе скажу что надо сделать чтобы люди были счастливы – расстрелять скотину! Понял или нет? Если так значит ты умный если нет думаю что идиот.
  A teraz na poważnie to po rosyjsku zostało skierowane do tego trola podpisującego się cyrylicą. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla kogoś kto chce prowadzić samochód! Żadnej tolerancji! Wiem że lud polskojęzyczny tego nie rozumie. Tak dobrze widzicie napisałem lud polskojęzyczny, bo w tym społeczeństwie Polacy są mniejszością, nazwanie kogoś Polakiem to przywilej i wyróżnienie a ci ludzie coś tam próbują mówić po polsku ale ten język znacznie odbiega od literackiej polszczyzny. Jeśli ten troglodyta pijąc wiedział że będzie jeszcze tego samego dnia gdzieś jechać to jest tym bardziej idiotą i nieodpowiedzialnym człowiekiem! W normalnym kraju z najwyższym wymiarem kary ktoś taki (jeśli osoba nie przeżyłaby wypadku) skazano by na karę śmierci. I nie ma okoliczności łagodzących bo wiedząc w jakim kraju żyje, mając świadomość że jazda pod wpływem jest surowo zabroniona nie ma mowy o mówieniu ,,byłem głupi, nie wiedziałem” tak infantylne słowa może wypowiadać ktoś ograniczony psychicznie. Znając ludzi z powiatu zamojskiego i nie tylko oczywiście narażony będę na zniewagi słowne przez ten komentarz ale to tylko utwierdzi mnie w tym że to co jest tutaj napisane to prawdziwa konstatacja.

 3. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Jak było, tak było, ale, że jak mówią: dobry Bóg na to pozwolił ???
  Chociaż jak się historycznie spojrzy… ten ponoć dobry Bóg na większe łotrostwo przymykał Przenajświętsze Oczy i pozwalał czynić zło swoim „owieczkom”.

 4. Spokój Jej Duszy 🙁 Przykre …..

 5. Do kropka…
  Została jej udzielona pomoc przez pobliskiego mieszkańca, który przed przyjazdem pogotowia rozpoczął masaż serca. Być moze uratował życie!

 6. Taki kierowca,nigdy nie powinien mieć prawa jazdy.Czlowiek powinien mieć wyobraźnię i po trzech promilach i na trzeźwo

  • Chwała Mu, że przeprowadził jako pierwszy RKO. Przynajmniej próbował ….. GRATULACJE DLA TEJ OSOBY !

 7. Słuchaczko O wieprzowej twarzy, człowiek ma wolną wolę i powinien mimo trzech promili mieć w mózgu wyobraźnię -co za chwilę może się stać.Ten kierowca nie powinien nigdy dostać prawa jazdy.Jak by ludzie za kierownicą nie mieli wyobraźni,to trzeba by było zatrudnić w Polsce dużo więcej policjantów z drogówki,bo było by straszliwie dużo więcej kolizji i wypadków

 8. Na zakończeniu roku mojego syna rowno o 9.00 gdy informacja o śmierci została potwierdzona każdy nauczyciel i połowy szkoły płakali, przykry widok. Mam nadz, że dobrze jej tam na górze.

 9. Najbardziej zal rodziny.Aniu trzymaj sie.

 10. Kto musi jeszcze zginąć, by coś rządzący zrobili z jeżdżacymi siniakami?