Pijany kierowca volkswagena zakopał się na polu w błocie. Zareagował świadek zdarzenia

Zjechał volkswagenem z drogi i zakopał się na grząskim polu. Wszystko widział świadek, który powiadomił policję o cały zdarzeniu. Jak się okazało, 36-latek kierujący pojazdem miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę w Żyrzynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca volkswagena zakopał się w błocie na przydrożnym polu. Zgłaszający przekazał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

Ślady pozostawione na drodze przez pojazd świadczyły o tym, że kierujący nie zapanował nad autem, a następnie wypadł z drogi na pobliskie pole, tam samochód zapadł się w grząskim gruncie.

Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia przebadali alkomatem kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 36-letni mieszkaniec powiatu ryckiego miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut i zostanie przesłuchany.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Będzie także musiał zapłacić świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej od 5 tysięcy złotych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Brawo za postawę! Eliminować takich…nawet jak są na dobrej posadzie siadają po alkoholu …prezesi czy detektory np ….,:-)

    • nawet jak są na dobrej posadzie siadają po alkoholu …prezesi czy detektory np ….,:-)
      czyli ksiądz też się do nich zalicza …

  2. Tak czarna stonka ma najlepsze i najgłębsze koryto nie dość że od Państwa ciągną to i ludzi wyzyskują za coś za co nie powinni brać pieniędzy! Tak ponoć Jezus uczył….ale biznes jest biznes…najstarsza „włoska mafia….”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu