690 680 960

Pijany kierowca staranował zaparkowane samochody (zdjęcia)

Osiedlowa uliczka była zbyt wąska dla pijanego kierowcy. Niebawem odpowie on przed sądem.

We wtorek po godzinie 4 nad ranem policjanci zostali poinformowani o braku możliwości przejazdu ul. Rudlickiego w Lublinie. Drogę miały tarasować rozbite auta. Na miejsce skierowany został patrol drogówki.

Funkcjonariusze zastali trzy uszkodzone samochody: audi i renaulta oraz dostawcze iveco. W pobliżu jednak nie było żadnego z kierujących. Niebawem podszedł do nich mężczyzna, który oznajmił, że kierował audi.

Jak się okazało, w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego staranował dwa zaparkowane auta, renaulta i iveco. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili również, że od ubiegłego roku nie posiada on uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięcie. Mieszkaniec Lublina po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Zgodnie z warunkami firm ubezpieczeniowych, będzie musiał też zwrócić koszty naprawy uszkodzonych przez siebie pojazdów.

(fot. nadesłane J. i Marcin – dziękujemy!)

22 komentarze

  1. Żyd Piasecki -ten łysy z brodo mordo

    Ja tesz mam ałdi ale szybsze es3. Jeżdżem sobie po marichuaninie a nie po vótce.Co zrobić skoro jestem bezpłodny.Mam nawet matureł za piniondze taty.

  2. Obserwowalem wszystko z bloku obok, widziałem ze to byl mlody chłopak nie wygladal na jakiegos sinego pijaczka, nie da sie tego zachowania usprawiedliwić w zaden sposób, byc może to chwila szczeniackiej glupoty, bedzie mial nauczkę ktorej pożałuje. Nie ma też co tak ostro komentować takiego zachowania i wrzucać wszystkich do jednego wora.

  3. A gdzie gwiazda z krańcowej ? Ta bystra co sama wlazła do radiowozu !!! W czasie zakazu, prawdopodobnie w czasie zawiasów…. 3 promile (wcześniej 2,5) i co ? I lata dalej …112 tylko hit tytuł i clik, co dalej nieważne,a rzetelne dziennikarstwo wymaga ciut,ciut więcej …

  4. Jak widać kary nie są wstanie powstrzymać ani pijaka ani osób z zakazem prowadzenia. Skoro tak dużo osób ma taką bandycką mentalność to w samochodach powinny być montowane alkomaty i czytniki linii papilarnych. Pijak oraz osoba bez uprawnień nie pojedzie, bo system sprawdzi w badzie czy właściciel odcisku ma aktualne uprawnienia. A jeżeli ktoś inny za takiego bandziora dmuchnie lub przyciśnie i wydarzy się tragedia to odpowiada karą więzienia za współudział, do którego sam się przyznał odciskiem.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!