Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierowca nie zauważył, że musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się z fordem (foto)

Wsiadł za kierownicę po pijanemu i ruszył w drogę. Na skrzyżowaniu doprowadził do groźnie wyglądającego zderzenia z fordem. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 21 w Trawnikach w powiecie świdnickim. Na drodze wojewódzkiej nr 838 Dorohucza – Fajsławice, na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Oleśniki zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i ford.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem mężczyzna jechał drogą od strony miejscowości Pełczyn w kierunku Oleśnik. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fordowi, którego kierująca poruszała się drogą wojewódzką od strony Dorohuczy. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Jedna osoba, kobieta z forda, została przetransportowana do szpitala. Na szczęście okazało się, że doznała tylko ogólnych potłuczeń ciała i niebawem mogła opuścić placówkę.

Jak nam wyjaśniała asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, sprawca zdarzenia, 26-letni kierowca volkswagena, był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pijany kierowca nie zauważył, że musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się z fordem (foto)

(fot. nadesłane – Bartek)

8 komentarzy

  1. Dobrze jechał. Nie zatrzymał się, bo nie chciał powodować zagrożenia poprzez zatrzymywanie się na środku drogi. Przesadna uprzejmość i puszczanie innych powinno być karane.

    • Szkoda , że Ciebie ktoś nie może rozjechać , żebyś przestał pier..lić te smuty popaprańcu pruski….

  2. Podobno to już nie pierwszy występek kierowcy wieśwagena. Dożywotni zakaz kierowania pojazdami i prace społeczne!!!!!!!!!!!!!

    • Bez przesady. Dlaczego dożywotni zakaz? Jaki dałbyś zakaz, gdyby po pijaku zabił 3 osoby?

    • A jaka kara dla trzeźwego kierowcy, za to, że nie upewnił się, że pierwszeństwo jest mu udzielane i bezmyślnie wjechał na skrzyżowanie. Zasada zachowania szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu dotyczy każdego.

  3. Nie wiem na co idą środki pieniężne z UE, ale to skandal, żeby w takiej wsi nie było stanowiska do cumowania pojazdów. Wystarczyłoby zrobić chodnik/drogę rowerową o szerokości około 2,0 metrów, żeby już dało się dogodnie parkować, bez obawy o to, że płynąca po jezdni lawa stopi opony pojazdów.

  4. Gdzie informacja o tym, czy pojazdy uczestniczące w zdarzeniu posiadały sprawce oświetlenie? Przy zdarzeniach z udziałem pieszych i rowerzystów, informacja o posiadaniu kamizelki odblaskowej/oświetlenia jest podawana zawsze i to jako pierwsza.

Wiadomości z info112