Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie SIGMA S.A. „Musimy chronić naszą gospodarkę i przeznaczać na jej ochronę kolejne środki” (zdjęcia)

Podczas piątkowej wizyty w woj. lubelskim premier Mateusz Morawiecki odwiedził podlubelską firmę SIGMA S.A. Szef rządu podczas przemówienia zaznaczył, że firma ta jest jednym z tysięcy zakładów, które są wspierane w ramach walki ze skutkami kryzysu wywołanego przez COVID-19.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie SIGMA S.A. w Baraku pod Lublinem powiedział, że cały czas zmagamy się z trzecią falą epidemii, która jest bardzo groźna dla życia, zdrowia i dla gospodarki, dla utrzymania i ochrony miejsc pracy.

– Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować nasz program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż. Jutro minie rok, odkąd zmagamy się ograniczeniami związanymi z epidemią. To już jej 3 fala, a wszystko trwa dużo dłużej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Dziś w Jastkowie odwiedziłem polską firmę SIGMA. Jest to kolejny z tysięcy zakładów, który wspieramy w ramach walki ze skutkami kryzysu wywołanego przez COVID-19 – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier przekazał, że dzięki rządowej tarczy antykryzysowej udało się na Lubelszczyźnie uratować miejsca pracy i zwiększyć zatrudnienie.

– Musimy reagować elastycznie i odpowiedzialnie, dlatego podjąłem decyzję o kontynuacji programu wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż. To kolejne 4,5 miliarda złotych dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy, w tym: 1 miliard na zwolnienia ze składek ZUS; 0,5 miliarda na tzw. “postojowe”; 1 miliard bezwrotnych dotacji dla mikrofirm. Jestem świadomy, że wobec kolejnej fali epidemii musimy chronić naszą gospodarkę i przeznaczać na jej ochronę kolejne środki – dużo rozmawiamy o tym podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami i przedstawicielami dotkniętych branż. Wszyscy widzimy, co dzieje się w całej Europie, jak rośnie bezrobocie, i dlatego tak ważne jest, byśmy chronili nasz rynek pracy. Razem, solidarnie współpracując, przetrwamy ten trudny czas – przekazał szef rządu.

Podczas wizyty w podlubelskiej firmie premierowi towarzyszył wojewoda lubelski Lech Sprawka. Z Baraku premier uda się do Lublina, tam odwiedzi szpital tymczasowy przy ul. Dworcowej.

Wizyta w szpitalu tymczasowym w Lublinie

(fot. KPRM)

Zobacz również

30 komentarzy

  1. Oj ten nasz Pinokio

  2. Upubliczniamy koszty, prywatyzujemy zyski. Niech sobie kredyt prywaciarz weźmie jak potrzebuje pieniędzy.

  3. przyjechał zobaczyć co jeszcze opodatkować można, bo się już pomysły kończą, Mówi łgarz że chce chronić polską gospodarkę, a wprowadza kolejne daniny niszczące ją, polskie rozlewnie już wsparte, zapłacili w styczniu znacznie większe podatki i zmniejszyła się sprzedaż, pomoc jak ta lala. wspierane przez rząd propagandowe kanały za pieniądze podatników spoko, a konkurencje, czy małe polskie firmy medialne niech płacą, ale pomoc. jedyną pomoc jaką chcą polacy od Pana Panie Vateuszu, to jakby pan mógł strzelić sobie kulkę w ten pusty łeb. polska gospodarka była by wdzięczna, chcą ratować, ciekawe czym jak 160 mld zł PKB spadło, dzięki ich walce z covidem już prawie wygranej, xD zamknęli wszystko nic to nie dało ale mają sukces. i tamci Więcej kradli. z czego wy pajace PISUARSKIe chcecie w tym roku płacić, marionetkom waszym niebieskim, lekarzom, strażakom, i po kolei całej budżetówce.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy