Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierował skodą, stracił prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem

Surowe konsekwencje grożą 60-latkowi z gminy Nałęczów, którego zatrzymali nałęczowscy policjanci. Mężczyzna kierował skodą mając nieco ponad promil alkoholu w organizmie. Wkrótce kierujący pojazdem stanie przed sądem.

– Mimo wielu apeli oraz zaostrzenia kar dla nietrzeźwych kierowców wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Narażają w ten sposób na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych użytkowników dróg – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Dlatego reakcja policjantów może być tylko jedna i tak było na jednej z dróg w gminie Nałęczów. Policjanci z nałęczowskiego posterunku zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Skoda. Jak się okazało 60-letni mieszkaniec gminy Nałęczów był nietrzeźwy. Mężczyzna miał nieco ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

– Kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna oraz konsekwencje finansowe w postaci świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Stracił prawo jazdy, a czy stracił samochód w wyniku konfiskaty?

  2. Ye, ye, yeeee...

    Wkrótce stanie przed sądem. Daj Boże, żeby to było wkrótce, a nie za 2-3 lata.

Dodaj komentarz