Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany 16-latek za kierownicą audi. Uszkodził latarnię i zaparkowane auto

Wkrótce przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich stanie 16-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Nastolatek mając niemal promil alkoholu jechał audi, po drodze uszkodził latarnię i zaparkowany pojazd.

W niedzielę około godziny 2 zamojscy policjanci otrzymali informację, że w okolicy ronda przy ulicy Św. Piątka stoi porzucony i uszkodzony samochód marki Audi.

Interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci nieopodal zauważyli młodego mężczyznę idącego „wężykiem”. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Łabunie, który jak oświadczył wraca od kolegi i czeka na znajomego, który ma go odwieźć go do domu.

Nastolatek twierdził, że nie ma nic wspólnego z porzuconym pojazdem. Policjanci ustalili jednak, iż auto należy do ojca 16-latka.

Chłopak przyznał się, że zabrał samochód bez wiedzy rodziców. Następnie poruszając się ulicami Zamościa starał się dotrzeć do domu. Po drodze, na ul. Łukasińskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany tam samochód marki Daewoo oraz latarnię uliczną. Po chwili pojechał dalej, aż do ul. Św. Piątka, gdzie pozostawił uszkodzony samochód i w dalszą drogę udał się już pieszo.

Jak się okazało 16-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Nastolatek pytany skąd wziął alkohol odpowiedział, że o zakup alkoholu poprosił nieznanego mężczyznę. 16-latek został przekazany pod opiekę pełnoletniej siostry. Teraz za swoje wyczyny odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

2018-03-05 13:19:50
(fot. ilustr. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Ale już wie jak nie wsypać .Sam wzioł obcy kupił sam z gwinta wyciagnoł.Tatko ma cudownego synka.

  • Specjalista od pokazywania gestu Pana Kozakiewicza

   No i Matka Polka śmiało może przyznać, że to dobre dziecko, tylko wredni koledzy na siłę wsadzli mu w dziób lejek i polali

 2. Zuch chłopak. Niepełnoletni, jadąc po pijaku, bez prawa jazdy: ani nikogo nie potrącił, ani innego wypadku nie spowodował. Wszak doprowadził tylko do niegroźnej kolizji.
  Jak to się dzieje, że pełnoletni, posiadający PJ kierowcy, trzeźwi – powodują rocznie 30 000 wypadków?

 3. Jak to ojciec nie wiedział? Sam nie był w stanie jechać, to dziecko „na korepetycje” wysłał. To ostatnie miesiące. Jeszcze kilkanaście miesięcy i źródełko darmowej wódki [500+] wyschnie.

  • Uważasz, że partia która wygra wybory za niecałe dwa lata wycofa się z 500+? Ale ty jesteś naiwny i głupi, człowieku. Zresztą czego spodziewać się po gościu o nicku „franio”.

   • Jak @ Franio był robiony to 500+ nie było i łociec musieli się ratować Dyktą albo Salicylem no i efekty widać we wszystkich Postach.

   • oj ty, skoro ma 16 wiosen to faktycznie za kilkanascie miesiecy będzie miał 18 i 500+ wyschnie

 4. To sie tatus ucieszy ..z takiego synka na pewno będzie dumny

 5. 1 promil u 16 latka to wcale nie tak mało, całkiem dobry zawodnik jak był jeszcze w stanie chodzić i prowadzić, a nie zezgonował i nie zasnął gdzieś w krzakach. Wyrośnie z niego dobry menel, jeszcze będzie pił prytozol na hejnał.

 6. Młody wcześniej zaczyna promile,jazda samochodem ,niedługo panienki przydrożne …..Jeszcze zacznie kaskę podbierać na dragi….A na koniec Zaśpiewają mu na ostatnią drogę w kościele i rodzice zadowoleni z synka będą

 7. Tak właśnie PIS produkuje patologie,dać kasę niech chleją a pracować będą ukraińcy.

 8. A co to był za wypadek w Sitańcu k/Zamościa przejeżdżałem busem przed 16.00 dwa rozbite auta, jedno na warszawskich blachach, drugie na zamojskich?

 9. Miałem napisać przed 14.00.Sorry, literówka.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo