690 680 960

Po pijanemu wyładowywał złość na dzieciach. Wypatrzył go monitoring

Mężczyznę, który uderzał po głowie i szarpał dzieci siedzące na ławce dostrzegł operator monitoringu w Świdniku. Po chwili agresor został zatrzymany.

W poniedziałek około godz. 21.00 dyżurny straży miejskiej w Świdniku obserwując monitoring miejski zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Kręcił się on w pobliżu bloków mieszkalnych przy ul. Armii Krajowej. W pewnym momencie zaczął zaczepiał siedzących na ławce przed blokiem chłopców. Co więcej, uderzał ich po głowie i szarpał.

Ponieważ miejsce to znajdowało się tuż obok budynku monitoringu, dyżurny straży miejskiej postanowił nie czekać na przyjazd patrolu, tylko samemu podjął interwencję. Przywołał do siebie chłopców i chciał ich zapytać, czy nic im się nie stało. Niebawem na miejsce przyjechał partol straży miejskiej.

Na widok funkcjonariuszy mężczyzna stał się agresywny. – Ubliżał strażnikom, zaczął ich szarpać i uderzać. Strażnicy zostali zmuszeni do użycia chwytów obezwładniających i kajdanek. Ujęty mężczyzna został przekazany policjantom, którzy umieścili go w policyjnym areszcie. Był stanie upojenia alkoholowego, a jednocześnie pobudzony i bardzo agresywny- wyjaśnia Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej Straży Miejskiej.

Dwaj chłopcy, którzy zostali zaatakowani przez pijanego i agresywnego mężczyznę, zostali przekazani rodzicom. Nie posiadali widocznych obrażeń. Pouczono ich rodziców o dalszym trybie postępowania. Agresor był tak pijany, że jeszcze we wtorek po południu miał w organizmie dwa promile alkoholu. – Wkrótce poniesie on odpowiedzialność karną. Powyższa sytuacja potwierdza, że dzięki monitoringowi miejskiemu możemy nie tylko dokumentować dowody przestępstwa czy wykroczenia, ale także skutecznie reagować, w sytuacjach zagrożenia – dodaje Janusz Wójtowicz.

(fot. wikipedia- zdjęcie ilustracyjne)
2016-08-03 19:37:04

9 komentarzy

 1. Życzę temu patolowi aby mu z d… rów mariański zrobili za podnoszenie po pijaku ręki na dzieci.

  Wiadomo nie ma wychowania bez portek trzepania ale nie na bani i nie publicznie i z umiarem głowa to portki (zakładam że 98% społeczeństwa dostało czasem po d…i nie ma nikomu tego za złe a czasami nawet podziękuje)

 2. Urlop…. Chcesz wypocząć… Sąsiad nagina wiertarka udarową do 20 potem malolaci na ławce dra ryje…

 3. Bolid Młodego Wieśniaka

  sąd i tak go ułaskawi ,albo Duda

 4. Widocznie go wcześniej gnoje zaczepili . Dobrze zrobił, bo co gnoje robią o tej porze pod blokiem ? Tylko chlanie, ćpanie, plucie . Patrzą jak tylko kogoś zaczepić i skopać. ( szczuchy .)

 5. Powinni go najpierw spalowac a potem dopiero zabrać na dolek i tam znów spalowac tak dla zasady

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin