Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po pijanemu, bez uprawnień a na kolanach siedział 3-latek

Wczoraj policja zatrzymała kierowcę, który nie dość ze prowadził samochód po pijanemu, to jeszcze naraził na niebezpieczeństwo czwórkę pasażerów. Nie miał również prawa jazdy.

W poniedziałek po godzinie 13-tej, funkcjonariuszka z rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, znajdując się w miejscowości Ossowa, zauważyła podejrzanie poruszający się samochód osobowy. Na widok radiowozu kierowca gwałtownie skręcił w jedną z dróg i pospiesznie zaczął się oddalać. Podejrzewając, ze kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, postanowiła zatrzymać pojazd do kontroli. Okazało się, ze jej przeczucie było słuszne, na dodatek kierujący autem ma wiele więcej na sumieniu.

W zatrzymanym do kontroli fiacie, podróżowało również czwórka pasażerów, a wśród nich, przewożone na kolanach 3-letnie dziecko. Kierowca po badaniu alkomatem uzyskał wynik 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei sam samochód pomimo dawnej zmiany właściciela, do tej pory nie został przerejestrowany.

Teraz 21-letni mieszkaniec gm. Wohyń, odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za wszystkie popełnione przez niego wykroczenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-05-20 18:54:33

Jeden komentarz

  1. Cichobiorek pospolity

    Ja sie chyba już nie doczekam czasów, kiedy 112.pl codziennie będzie donosił (uprzejmie), że kilku durniów nawywijało numerów po sporym kielichu mózgojeba.
    Ale kto wie? Jeszcze w tym miesiącu nie wybieram się na ten „lepszy” świat.
    Może dlatego, że z moimi grzechami nie mam szans powiększyć grono aniołków. 🙂