Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana kobieta uciekała przed policjantami, potem ich prosiła żeby „byli ludźmi”. Chciała przekupić mundurowych

W minioną niedzielę puławscy policjanci zatrzymali pijaną kobietę kierującą pojazdem osobowym. 41-latka miała w organizmie 2,7 promila, w samochodzie przewoziła 9-letnią córkę. Mieszkanka gminy Wąwolnica próbowała przekupić mundurowych dając im 200 zł.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na trasie Celejów – Wąwolnica w powiecie puławskim. Puławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zauważyli samochód marki Renault, który nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu auta. Kierująca jednak tym pojazdem, nie miała zamiaru się zatrzymać i zaczęła uciekać. Policjanci podjęli pościg, w efekcie zatrzymując samochód w miejscowości Mareczki koło Wąwolnicy.

– Kierującą samochodem marki Renault okazała się 41-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica. Kobieta podróżowała wraz z 9-letnią córką. Policjanci poprosili kobietę o dokumenty oraz poinformowali ją o przyczynie kontroli. 41-latka mówiła niewyraźnie, czuć było od niej woń alkoholu. Policjanci wezwali na miejsce patrol z Nałęczowa, aby zbadać ją na trzeźwość. W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu, 41-latka zaczęła prosić policjantów, żeby „byli ludźmi” i ją puścili oraz że „da się to załatwić” inaczej – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

W pewnym momencie 41-latka wyciągnęła 200 zł z saszetki i wcisnęła banknot w dłoń policjantowi znajdującemu się bliżej niej.

– Na takie zachowanie mogła być tylko jedna reakcja i tak też zrobili policjanci. 41-latka została przez nich poinformowana, że w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych zostaje zatrzymana, a banknot zostaje zabezpieczony procesowo – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała w organizmie 2,7 promila alkoholu. 41-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Opiekę nad córką przejął mąż kobiety, wezwany wcześniej na miejsce.

– Wczoraj 41-latka usłyszała zarzuty i została przesłuchana. Jest podejrzana o próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom, w zamian za odstąpienie przez nich od obowiązków służbowych, kierowanie samochodem Renault w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10 – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

21 komentarzy

  1. Rypcum pypcum, bęc !

    Pijana kobieta uciekała przed policjantami, potem ich prosiła żeby „byli ludźmi.
    Zachowała sie prawie jak „uchodźcy” z Białorusi, najpierw walą po twarzach naszych pograniczników, czym popadnie, a potem oczekują, że ich po główkach w podzięce pogłaszczą i do Polski zaproszą, chlebem i solą powitają….

  2. Puławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zazwyczaj mają kontakt z milionami.Te 200 to na papier toaletowy czy chusteczki do nosa?

  3. Dziecko oddali mężowi bo miał tylko 1,5 promila. Tak się bawi elektorat za 500+, za miesiąc miałaby ze 3,5 promila za 800+. Brawo pis!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo