Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana kobieta kierowała audi, podała policjantom dane osobowe swojej siostry

37-letnia kobieta, która nietrzeźwa wsiadła za kierownicę audi myślała, że przechytrzy kontrolujących ją policjantów podając dane osobowe swojej siostry. Wkrótce mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w trakcie obowiązującego ją zakazu i w stanie nietrzeźwości, a także za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

Na jednej z ulic Białej Podlaskiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Audi. Kierująca wjeżdżając w ulicę Jana Pawła II, nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała nietrzeźwa kobieta. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu. Co więcej, kobieta podała dane twierdząc, że jest 43-letnią mieszkanką powiatu łosickiego.

Jak się okazało kierująca audi wprowadziła w błąd policjantów. Kryminalny ustalił, że w chwili zdarzenia autem kierowała 37-latka, która podała kontrolującym policjantom dane osobowe siostry, która jest do niej łudząco podobna. Policjant potwierdził też, że nie był to pierwszy taki przypadek. Sporządzona dokumentacja wskazywała, że w ciągu minionego roku 37-latka zatrzymywana była do kontroli dwukrotnie na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Również wtedy posługiwała się danymi siostry.

Kobieta usłyszała już zarzuty. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że podawała błędne dane bojąc się konsekwencji. W tym czasie na jej koncie figurował już aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

24 komentarze

  1. Ładna chociaż?

  2. Bialłopolopodloszczanin. Hendryk.

    Takie cfane jusz une so te nasze laski z Biały spodlaski.

  3. wg ekspertów w cpn24 baby nie piją

Z kraju

Polityka i społeczeństwo