Pies wbiegł pod koła pojazdu. W wyniku potrącenia auto zostało uszkodzone

Wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości powiatu krasnostawskiego doszło do potrącenia psa przez pojazd osobowy. Zwierzę uciekło, policjanci ustalają, czy pies miał właściciela.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Zakręcie w powiecie krasnostawskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i psa. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca volvo potrącił psa, który nagle wbiegł na jezdnię.

Zwierzę po zdarzeniu oddaliło się w kierunku pobliskich zabudowań. Jak się okazało, w wyniku potrącenia zwierzęcia uszkodzeniu uległ pojazd. Mundurowi ustalają, czy pies miał właściciela i czy doszło do zaniedbania z jego strony.

Policja przypomina, że osoby winne zaniedbań związanych z trzymaniem zwierząt mogą ponieść odpowiedzialność za popełnione wykroczenie określone w art. 77 kodeksu wykroczeń.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Od kiedy obowiązkowe ubezpieczenie OC na psa/kota/gołębia? Na zwierzę, czy na właściciela? A od kiedy odblaski na zwierzęta domowe oraz gospodarcze?

  • Franio ma rację. Przed Sylwestrem ktoś rzucił na ulicy petardę. Zestresowany pies wyrwał smycz właścicielce i w panice skoczył pod auto. Pies zginął ale przy okazji znacznie uszkodził auto. Czyli właścicielka ma pokryć koszt utylizacji psa i naprawy auta przez jakiegoś gnoja?

  • Ubezpieczenie budynków pokrywa takie koszty. Przyjeżdża policja, daje mandat a płaci poszkodowanemu ubezpieczyciel. Tylko zwierzę musi mieć właściciela , który się przyzna do niego

 2. Najgorzej, że ten pies dalej biega na wolności i stwarza zagrożenie. W takich sytuacjach powinien być zarządzony niezwłoczny odstrzał.

  • Żądam utylizacji „człowieka” pseudonimie Gobo, ponieważ stwarza poważne zagrożenie. Albo chociaż kastracji.

   • W Motyczu kilka lat temu Pani nie chciała rozjechać wiewiórki która wybiegła z lasu, mocno skręciła i dachowała prosto na przystanek gdzie dzieci czekały na autobus.

 3. Żądam *** wszystkich życzliwych społeczniaków!!!

 4. Lasy Państwowe i nadleśnictwa też niech trzymają swoje łosie,sarny i dziki na swoim terenie,bo w końcu są ich właścicielami.

  • jak jest znak drogowy informujący o dzikich zwierzętach, to masz jechać w ten sposób, żeby wyhamować. inaczej wina po Twojej stronie. jeśli nie ma takiego znaku i dojdzie do spotkania na przykład z łosiem, to przyjeżdża policja i miejscowe nadleśnictwo jest kwalifikowane jako sprawca – masz szkody pokrywane z ubezpieczenia sprawcy jak przy każdej kolizji

  • jak rozwiązać temat?

   @fluffy bardzo podoba mi się twój komentarz.
   Proponuję rozszerzyć twoją wspaniałą myśl.
   Niech wszelkie krajowe, wojewódzkie, powiatowe i inne dyrekcje „dróg” trzymają się z daleka od lasu.
   Nie tylko zakazać budowy nowych dróg ale i zlikwidować dotychczasowe, które zostały wybudowane w lesie lub jego okolicy.
   Łosie, sarny i dziki będą żyły na swoim terenie a ty sobie zapie.dalaj tam, gdzie nie ma pól i lasów.
   Nie wiesz jak to zrobić?
   To może podziemne tunele z autostradami, drogami ekspresowymi, krajowymi i innymi…
   Nie będą ci przeszkadzały zwierzęta, piesi i rowerzyści…
   Za co?
   Może za dodatkowy podatek w cenie paliwa? 🙂
   Zadowolony? 🙂

   • Hahaha,uśmiałem się po pachy.No popatrz,jakoś w innych krajach aż taki problem nie występuje.A wiesz czemu?W Pl wystarczy znak postawić i pozamiatane ,oczywiście zrzucone wszystko na kierowcę.Taki tok rozumowania?To może ustalmy zasady,że wjeżdżając do miasta lub miejscowości możesz na ulicy lub drodze trafić pieszego lub rowerzystę albo zwierzynę,po jaką cholerę malować przejścia,oświetlać i stawiać znaki.Wiesz ile to kasy?

 5. a pies był trzeźwy???

 6. Wczoraj można było się spodziewać spotkania z przestraszonym i zagubionym zwierzęciem. Szczególnie z psem. Jest to poklosie wystrzalow sylwestrowych. Trzeba myśleć i przewidywać co się może wydarzyć na drodze. Jak widać myślenie dla wielu to…….

  • tak, na przykład jako właściciel wyprowadzić psa za dnia, a później trzymać go w domu.
   bo w takie bajki, że ktoś ma w bloku dużego psa, którego nie jest w stanie utrzymać i nie może go wyprowadzić aż do sylwestrowego wieczora, to ja nie wierzę…

 7. Cham a nie pies! Tak żadnego kontaktu do siebie nie zostawić…

 8. Takich pchlaży biegajacych po ulicach jest mnóstwo przeważnie na wioskach.

 9. Był po kielichu

 10. Przeważnie na wioskach,jak mieszczuchy sie pozbywaja na zime,na wiosne znow kupi dziecku szczeniaka

  • masz pojęcie o życiu w mieście… w każdym domu pies do kompletu z oponami letnimi. co za dekiel!

 11. I jak coś się stanie to właściciela psa brak tacy są obrońcy zwierząt to coś jak ekooszołomy.

  • dlatego trzeba uczyć na kursach eliminowania odruchu uniknięcia zderzenia z małym zwierzęciem! oszczędzisz psa/kota/kurę, a wyjedziesz autu z naprzeciwka na czołówkę…
   jak właściciel nie upilnuje – jego problem. jak pies nie widzi nadjeżdżającego samochodu – widocznie za głupi.
   wielokrotnie widziałem gdzieś na mieście bezpańskie psy, które czekały na chodniku przy pasach, aż droga będzie pusta – to jest instynkt przetrwania. kto go nie ma, niech zdycha

 12. i tak na pewno będzie

  Już widze jak własciciel takiego psa się przyznaje że to jego .”panie to nie mój pies …ale sąsiedzi mówią że pański …gdzie tam mój …przywałęsał się ,to dałem mu jeść parę razy i tyle …ale to nie jest mój pies …acha rozumiem ,w takim razie dziekuję za informację i do widzenia „

  • Idzie pies obok gościa. Policjanci – mandat za brak smyczy! – To nie mój pies panowie, on się tak przyj…ł do mnie jak i wy!

 13. Jakby sylwestrowi bezmózgowce nie rzucały petard hukowych to i psy nie pchały się kierowcom pod koła. Jest taki portal na którym pokazane są drastyczne zdjęcia okaleczonych i zabitych zwierząt przez bezmyślne używanie petard i sztucznych ogni. Przykro patrzeć.

 14. wystarczy by człowiek miał ubezpieczenie a nie auto , dość swietych krów na rowerach chodnikach , niech każdy odpowiada za swoje czyny a nie tylko kierowcy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online