Pies wbiegł pod koła pojazdu. W wyniku potrącenia auto zostało uszkodzone

Wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości powiatu krasnostawskiego doszło do potrącenia psa przez pojazd osobowy. Zwierzę uciekło, policjanci ustalają, czy pies miał właściciela.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Zakręcie w powiecie krasnostawskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i psa. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca volvo potrącił psa, który nagle wbiegł na jezdnię.

Zwierzę po zdarzeniu oddaliło się w kierunku pobliskich zabudowań. Jak się okazało, w wyniku potrącenia zwierzęcia uszkodzeniu uległ pojazd. Mundurowi ustalają, czy pies miał właściciela i czy doszło do zaniedbania z jego strony.

Policja przypomina, że osoby winne zaniedbań związanych z trzymaniem zwierząt mogą ponieść odpowiedzialność za popełnione wykroczenie określone w art. 77 kodeksu wykroczeń.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. I jak coś się stanie to właściciela psa brak tacy są obrońcy zwierząt to coś jak ekooszołomy.

  • dlatego trzeba uczyć na kursach eliminowania odruchu uniknięcia zderzenia z małym zwierzęciem! oszczędzisz psa/kota/kurę, a wyjedziesz autu z naprzeciwka na czołówkę…
   jak właściciel nie upilnuje – jego problem. jak pies nie widzi nadjeżdżającego samochodu – widocznie za głupi.
   wielokrotnie widziałem gdzieś na mieście bezpańskie psy, które czekały na chodniku przy pasach, aż droga będzie pusta – to jest instynkt przetrwania. kto go nie ma, niech zdycha

 2. i tak na pewno będzie

  Już widze jak własciciel takiego psa się przyznaje że to jego .”panie to nie mój pies …ale sąsiedzi mówią że pański …gdzie tam mój …przywałęsał się ,to dałem mu jeść parę razy i tyle …ale to nie jest mój pies …acha rozumiem ,w takim razie dziekuję za informację i do widzenia „

  • Idzie pies obok gościa. Policjanci – mandat za brak smyczy! – To nie mój pies panowie, on się tak przyj…ł do mnie jak i wy!

 3. Jakby sylwestrowi bezmózgowce nie rzucały petard hukowych to i psy nie pchały się kierowcom pod koła. Jest taki portal na którym pokazane są drastyczne zdjęcia okaleczonych i zabitych zwierząt przez bezmyślne używanie petard i sztucznych ogni. Przykro patrzeć.

 4. wystarczy by człowiek miał ubezpieczenie a nie auto , dość swietych krów na rowerach chodnikach , niech każdy odpowiada za swoje czyny a nie tylko kierowcy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL