Pięć osób, w tym trójka dzieci, zatruła się czadem. Wszyscy byli nieprzytomni

Dzisiaj po południu w Opolu Lubelskim jedna z rodzin zatruła się czadem. Znaleziono ich nieprzytomnych na podłodze mieszkania.

W piątek około godziny 13:30 w jednym z mieszkań przy ul. Lipowej w Opolu Lubelskim znaleziono pięć nieprzytomnych osób. Była to rodzina, małżeństwo z trójką dzieci. O zdarzeniu natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja. Sytuacja była bardzo napięta, ze względu na liczbę osób poszkodowanych. Konieczne okazało się ściągnięcie karetek pogotowia z sąsiednich powiatów.

Ratownicy wynieśli wszystkich poszkodowanych na zewnątrz budynku. Okazało się, że rodzina podtruła się tlenkiem węgla wydobywającym się najprawdopodobniej z instalacji grzewczej.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Poniatowej i Kraśniku. Na miejsce wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najmłodsze dziecko do szpitala w Lublinie. Jak nas poinformowano, życiu członków rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo. Niebawem odzyskali oni przytomność, jednak ich organizmy są znacznie osłabione.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-01-09 22:16:34

4 komentarze

 1. Przypominam wszystkim, mającym jakiekolwiek piece w domu, że czujka czadu kosztuje kilkadziesiąt złotych a może uratować życie!

  • Tak jest, a panuje jednak stereotypowe myślenie, że jak coś się będzie ulatniać, „to przecież poczuję, że śmierdzi gazem albo spalinami”. Bzdura!!! Czad jest całkowicie bezbarwny i bezwonny, nie ma żadnej możliwości wyczucia organoleptycznego, człowiek słabnie i zanim zda sobie sprawę z tego, co się dzieje, to nie ma już siły dojść kilku metrów do okna, żeby je otworzyć. Powinien być obowiązek posiadania czujki, przynajmniej najtańszej. Mogłoby to „teoretyczne Państwo” dofinansować, ale na to pieniędzy na pewno nie ma…

 2. Alez to jest cichy zabojca…..

 3. a w pow. opolskim jedna karetka i to w poniatowej…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja