690 680 960

Paralotniarz spadł do kraśnickiego zalewu

We wtorek wieczorem do zalewu w Kraśniku spadł paralotniarz. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20:30 w Kraśniku. Do zalewu, razem z paralotnią, spadł mężczyzna. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Z Lublina na pomoc wyruszyła specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego, jednak zawróciła po informacji, że strażacy z Kraśnika wydobyli paralotniarza na brzeg. Strażacy jeszcze w łodzi podjęli reanimację. Poszkodowany bez funkcji życiowych został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

 

Wideo z akcji ratunkowej zostało opublikowane na stronie Kraśnickie HITY.

2018-07-10 21:15:15
(fot. wideo Kraśnickie HITY)

20 komentarzy

 1. Wideo.
  Chyba masz w domu micropisarzu ze 112.

  • Może do okulisty 🙂 ?
   Tak, w materiale jest wideo.

  • Kolego bez nerwów, najpierw musisz zobaczyć 30 sekund reklam a potem jest 16 sekund wideo

   • u mnie ublock z poslkimi filtrami wycina reklamy, tylko 16 sekund filmu 🙂

   • Ale buuul dooopska o reklamy. Jak ulicami jezdzicie codzinnie to zamykacie oczy i nie patrzycie na bilbordy, a słuchając radia i oglądając telewizji wyłączacie urządzenia na czas reklam. Mdli mnie na takie komentarze, nie chcesz nie wchodz i nie czytaj i nie ogladaj. Myslicie ze wszsytko się za darmo robi.

    • O, pracownik @L112 się uaktywnił, z „hejtem” na czele. Może i „kolego” @Jarosław C. „wszsytko się za darmo robi” jak to nieskładnie nazwałeś (czyli pasujesz automatycznie do świty @L112), ale gdzieś istnieje umiar i logika w działaniu, uprzednio w myśleniu. Uwierz, że zanim ten portal został zmanierowany przez falę reklam, to odwiedzałem go kilka razy dziennie, w obecnej chwili robię to maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, z tendencją spadkową. Dzieje się tak nie tylko z powodu „zalewu reklam”, jak też niegrzecznych, wręcz bezczelnych odpowiedzi ze strony @L112, na jasne i klarowne uwagi. Takich jak ja z całą pewnością jest wielu, tak więc czas ostateczny wyciągnąć wnioski, bo będzie za późno któregoś dnia, o czym wspomniałem już dawno.
     P.S. Żeby nie było, nie jestem żadnym pieniaczem, zwyczajnie razi i irytuje mnie bezczelność i ignorancja wobec drugiej osoby, a taką postawę od długiego czasu prezentuje załoga tego portalu (@L112), o komentujących nie wspomnę przez grzeczność i kulturę osobistą.

 2. I w p…u wylądował!

 3. aż ryby podskoczyły chlupnął. Wczoraj wieczorem widziałem podobnego artystę przy trasie Wa-wa -Lublin

  • Ch… ci w d… lamusie bez pasji.

   • Tez latam ale pasja nie musi się równać głupocie. Niestety manierą PPGantow jest latanie nisko i bezmyślnie. I tak niestety się koncząntakie zabawy.

   • Głupota nie jest pasją …jeśli ktoś wieczorem lata nad wodą pokazuje własną nieodpowiedzialność. W tym roku przez takie wyczyny kilku paralotniarzy straciło życie

 4. Trzymam kciuki za happy end

 5. Zastanawia mnie, dlaczego ściągnięto „specjalistyczną grupa ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie” przecież dojazd z Lublina trwa o wiele dłużej niż jakby był Zespół Ratownictwa Wodnego w Kraśniku z racji tego iż posiada Kraśnik zalew w którym to w okresie letnim jest trochę kąpiących się.
  Do przemyślenia i przeanalizowania dla radnych, burmistrza i zarząd wojewódzki straży pożarnej.
  P.S. A może przydałoby się otworzyć sezonowy posterunek WOPR nad zalewem?

  • Co ty, chory. Takich pasjonatów spadających do zalewu to raz na kilka lat, a ty chcesz tam posterunek jakiś wystawiać?

  • Ta grupa ma nurków, ale to do wydobywania zatopionych. Jak pływa po wodzie to jak widać mają ponton na zwykłym wozie i to wystarcza żeby wyciągnąć kogoś z wody, nie ma sensu mnożyć jednostek od wyciągania trupów z dna.

 6. Paralotniarz umarł dziś rano o 5. [*]
  Spoczywaj w pokoju panie Jacku ?

 7. Był moim bardzo dobrym i jednym z najlepszych kolegów. Dużo się od niego nauczyłem ( „życia”) wspaniały człowiek ., niedościgniony wirtuoz HI-END i wielu dziedzin elektroniki, człowiek z pasją, która niestety Go zabrała od nas.
  Spoczywaj w spokoju Jacek . Będę o Tobie zawsze pamiętał .

 8. Głupota nie jest pasją …jeśli ktoś wieczorem lata nad wodą pokazuje własną nieodpowiedzialność. W tym roku przez takie wyczyny kilku paralotniarzy straciło życie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej