Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Para Prezydencka odwiedziła żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy. „Ludzie są wam wdzięczni za tę służbę” (zdjęcia)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przybyli dzisiaj na Lubelszczyznę aby spotkać się z żołnierzami, funkcjonariuszami, strażnikami granicznymi i strażakami pełniącymi służbę na granicy z Białorusią. Nie zabrakło życzeń na nadchodzące święta.

Dzisiaj w Kodniu w powiecie bialskim odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem Pary Prezydenckiej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, oraz strażaków zarówno z PSP jak też OSP.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podkreślali, że obecnie na granicy polsko–białoruskiej pełnią służbę tysiące żołnierzy funkcjonariuszy, strażników granicznych i strażaków. Większość z nich znajduje się daleko od swoich domów i spędzi tu również święta. Prezydent podziękował im za prowadzenie działań zapewniających bezpieczeństwo nam wszystkim. Dodał, że służba ta jest ogromnie doceniana w całym kraju. Pierwsza Dama dodała, że jest wdzięczna za ich zaangażowanie, za bardzo dobre serce, oraz za wspieranie lokalnych społeczności.

-Wasza służba jest w całej Polsce ogromnie doceniana. Ludzie są wam wdzięczni za to, że tę służbę pełnicie, ludzie rozumieją potrzebę bycia tu, (…) patrzą też na was z ogromną wdzięcznością i wielkim szacunkiem – powiedział prezydent.

Następnie odczytany został list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, skierowany do żołnierzy strzegących granicy. Podkreślił on, że dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu w ochronę wschodniej granicy, Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Dołączył też życzenia, aby święta na wschodniej granicy upłynęły w spokoju. Podobnego zdania był obecny w Kodniu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, który przekazał funkcjonariuszom życzenia spokojnej służby w nadchodzące święta.

Para Prezydencka połączyła się również online z kontyngentami przebywającymi obecnie w Libanie, Turcji, Rumunii i Kosowie. Tutaj również obie strony złożyły sobie życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Następnie prezydent wraz z małżonką złożyli kwiaty przy Pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Kodniu, na koniec udali się na granicę, aby złożyć życzenia i porozmawiać z patrolami pełniącymi służbę w terenie.

(fot. KPRP, MON)

19 komentarzy

  1. Szacun dla Prezydenta wszystkich polaków nie zakompleksionych, nienawistnych pieniaczy.

  2. Duda Tylko intercyzy nie podpisał tak to wszystko.
    ktoś mu jeszcze wierzy? są jacyć jeszcze aż tak oderwani od rzeczywistości wojownicy pisu??
    na świecie ludzi atakuje- ISIS, w polsce- PISIS

  3. Żeby teraz chłopaki nie mieli traumy.
    Bo będą samobójstwa, alkohol lub dezercja.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo