690 680 960

Owocna noc strażników miejskich. Zatrzymali pijanego kierowcę i wandala

Świąteczna sobotnia noc była dla lubelskich strażników miejskich obfita w interwencje. Tylko jeden patrol zatrzymał pijanego kierowcę oraz mężczyznę niszczącego wyposażenie Ogrodu Saskiego.

Najpierw około godz. 1.10 funkcjonariusze straży miejskiej patrolujący miasto zauważyli, jak ulicą Weteranów pędzi motorowerzysta. Szkopuł w tym, że pomimo środka nocy nie miał on włączonych jakichkolwiek świateł a na dodatek jechał bez kasku. Gdy strażnicy podjechali bliżej, okazało się, że za kierującym siedzi jeszcze pasażerka, zaś sam kierowca ma wyraźne problemy z opanowaniem jednośladu oraz utrzymaniem prostego toru jazdy.

Funkcjonariusze postanowili nie czekać na ewentualny wypadek, więc dali znaki mężczyźnie do zatrzymania. Podczas kontroli dokumentów strażnicy poczuli od kierującego silną woń alkoholu, więc wezwali na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze po przewiezieniu go na komisariat, przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, miał on 1,86 promila w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie po pijanemu za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Niebawem po zakończeniu poprzednie interwencji, funkcjonariusz pełniący służbę w monitoringu miejskim zauważył w Ogrodzie Saskim podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę. Po krótkiej obserwacji, zauważył że młodzieniec podszedł do tablicy na której zamieszczony jest regulamin ogrodu, i zaczął na niej nanosić napisy. Dyżurny przekazał patrolowi rysopis wandala, a mundurowi po chwili zatrzymali młodego mężczyznę. W jego kieszeni znaleziono marker, którym mazał po wyposażeniu ogrodu.. Mężczyznę przewieziono na komisariat gdzie przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia.

(fot. lublin112)
2014-04-22 14:45:28

5 komentarzy

 1. Ciupciasek zwyczajny

  Brawo. Gołym okiem widać po co jest Straż Miejska i monitoring. Tak trzymać !

 2. straz wiejska nikomu nie jest potrzebna

 3. Nie wiem skąd przyjechałeś do Lublina i nie mam nic przeciwko ludziom zamieszkującym rejony wiejskie, ale buraku musisz wiedzieć, że nasze miasto jest wojewódzkie i mamy Straż MIEJSKĄ. A czy jest potrzebna? Uważam, że tak. A czy ktoś taki jak ty jest potrzebny? Uważam,że nie.

 4. Brawo. Straż Miejska pierwszy raz od dłuższego czasu na coś się przydała. Naprawdę jestem dumny. Medal im

 5. ja bym im kazał nosić czyste mundury

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas