Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszust podał zły numer konta, pieniądze wróciły do pokrzywdzonego

Dzięki pomyłce oszusta 40-letni mieszkaniec powiatu ryckiego nie stracił prawie 43 tysięcy złotych. Mężczyzna wykonał przelew, bo oszust podając się za pracownika banku nakłonił go do przelania pieniędzy na wskazane konto. Po pewnym czasie pieniądze w całości wróciły na konto pokrzywdzonego. Tylko dlatego, że oszust podał mu omyłkowo błędny numer konta bankowego.

Mieszkaniec powiatu ryckiego powiadomił policjantów, że próbowano go oszukać na blisko 43 tys. złotych. Z relacji mężczyzny wynikał, że w miniony piątek w godzinach rannych skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna ze wschodnim akcentem podający się za pracownika banku.

Rozmówca twierdził, że został złożony wniosek o udzielenie kredytu w kwocie 10 tysięcy złotych na dane pokrzywdzonego. Ponadto jak oświadczył, do bankowości internetowej 40-latka miał się ktoś logować w Gdańsku.

– „Pracownik banku” twierdził, iż konieczne jest zabezpieczenie pozostałych pieniędzy i nakłonił zgłaszającego do przelania na podane przez siebie konto bankowe pieniędzy w kwocie blisko 43 tysięcy złotych. Krótko po wykonaniu przez 40-latka przelewu, zadzwonił do niego autentyczny pracownik banku. Poinformował go, iż na jego koncie bankowym wykonywany jest przelew wychodzący i może być to działaniem oszusta. Pokrzywdzony udał się niezwłocznie do banku, aby zablokować rachunek bankowy – relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji.

Kiedy mężczyzna dotarł do placówki bankowej, okazało się, że pieniądze w całości wróciły na jego konto bankowe. Wówczas wyszło na jaw, iż rachunek bankowy podany przez oszusta był błędny i pieniądze automatycznie zostały zwrócone do odbiorcy. Sprawą zajmują się ryccy policjanci.

16 komentarzy

 1. no jak można ufać komuś z wschodnim akcentem

  • Jak można ufać komuś że wschodnim akcentem??? (cytat z miki)

   A jak można ufać komuś, kto pisze nieprawidłowo, z błędami po polsku?

 2. Jak to mówią głupi to zawsze ma szczęście

 3. Skąd nadal takie głąby się biorą…

  • Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

   Biorą się z stąd, że w Polsce występuje ich spory dostatek. Popatrz na komentarze: tylko jeden na 4-5 jest jako, tako inteligentny.

   • To niech chociaż ten jeden wejdzie na kanał YT „nie dla scamu – nie daj się oszukać” i posłucha jak przebiega rozmowa z oszustami, a potem poleci ten kanał głąbom, którzy mają szansę zostać okradzeni.

  • Patrząc że głosowali na pisiorow to tych głąbów jest calkiem sporo ?

 4. kraj prawa i sprawiedliwości…

 5. Ciekawe jaka jest wykrywalność tego typu przestępstw..?

 6. Trafił głupi na głupiego.

  • Pieniądze wróciły bo naiwniak nawet poprawnie numeru konta podanego przez oszusta nie umie zapisać.

 7. „Dzjeń dobry panje XXXXX, dzwonje z departjamentu beśpieciejństwa banku”

  Standardowy tekst .Mnie też próbował odchudzić z kasy jakiś potrzebujący z ba nderlandu

 8. Zastanawia mnie jak mogl wyjsc przelew na bledny nr konta. Jak cos sie wpisze nie tak bo takiego konta nie ma fizycznie to przelewu NIE da sie wyslac. Dziwne.

Dodaj komentarz